اس ام اس , جوک , عکس طنز

اس ام اس , جوک , عکس طنز
اس ام اس,جوک,اس ام اس عاشقانه,اس ام اس جدید,اس ام اس خنده,جوک جدید,عکس طنز,اس ام اس تنهایی,فال حافظ,بازی آنلای,طنز,خنده
پيوندهاي سايت
پيوندهاي روزانه
جديدترين اعضاء
» Empow (Empow)
» JoyceDes (JoyceDes)
» brvntcqpoy (brvntcqpoy)
» kobeajhwuj (kobeajhwuj)
» zuraixxgm (zuraixxgm)
» molalbkn (molalbkn)
بیلاگ
قدرت گرفته از : سرويس سايت ساز بیلاگ

بسیاری از افراد با این که دور و برشان شلوغ است اما همیشه احساس تنهایی می کنند. اگر شما هم از این دسته هستید یا دور و برتان آدم هایی از این دسته می شناسید، این مطلب را بخوانید. و با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید

یک ضرب المثل دقیق هست که «فلانی اگر دستت را پر از عسل کنی و در دهانش بگذاری باز گاز می گیرد»، حالا شما به جای عسل بخوان محبت. بعضی از آدم ها دقیقا این شکلی هستند. یعنی محبت های دور و بر را نمی بینند و بنابراین همیشه احساس تنهایی می کنند. اگر پای درد دل این افراد بنشینی همیشه دلیل هایی مثل این که «خودم را برای خودم دوست ندارند»، یا «من محبت شان را باور ندارم» را می شنوید. معمولا در گذشته این افراد یک محیط بیش از حد سرد خانوادگی یا برعکس محیط بیش از حد محبت آمیز وجود دارد. در این روزها احتمالا آنها در روزهای تعطیلات هم احساس تنهایی کرده اند. اگر شما هم از این دسته هستید یا دور و برتان آدم هایی از این دسته می شناسید، این مطلب را بخوانید.

احساس تنهایی؛ انواع و اقسام

همیشه احساس تنهایی خودش را به شکل آدمی که محبت می بیند اما محبت را باور ندارد نشان نمی دهد؛ این احساس ممکن است سه جور خودش را نشان بدهد:

صمیمی نمی شوم چون چه فایده؟

بسیاری از افرادی که احساس تنهایی دارند اصلا تلاشی برای صمیمی شدن با افراد دور و برشان نمی کنند. آنها از قبل باور دارند که دیگران آدم های بی محبتی هستند، برای همین در صمیمیت فایده ای نمی بینند. این رفتار خودش دور باطلی ایجاد می کند. آنها فکر می کنند دیگران محبت نمی کنند بنابراین صمیمی نمی شوند و واقعا محبتی نمی بینند.

محبت کجا بود؟ اینا بازیه!

گروه دوم گروه کلاسیک احساس تنهایی را تشکیل می دهند. آنها وارد رابطه صمیمانه با افراد می شوند اما هیچ وقت از میزان محبت دیگران راضی نمی شوند. در ذهن آنها شکل رمانتیک و آرمانی از محبت وجود دارد که اصلا در دنیای واقعی قابل اجرا نیست.

منبع حال به هم زن محبت

بعضی ها هم از آن طرف بام می افتند. آنها برای پوشاندن احساس عمیق تنهایی شان بیش از حد و نمایشی به دیگران محبت می کنند. دیگران هم ناخودآگاه این نمایشگری بی خلوص را در می یابند و از او دور می شوند. نتیجه این که آنها حس می کنند با وجود تلاش شان محبت ندیده اند و باز هم احساس تنهایی می کنند.

_ رابطه افراد تنها

افرادی که احساس تنهایی می کنند چه در رابطه های صمیمانه و دوستانه و چه در ازدواج شان ممکن است اشتباه های استراتژیک کنند. دوتا از رایج ترین اشتباه ها اینها هستند.

فقط محبت می خواهند، بنابراین بررسی نمی کنند

شما اگر بیش از حد گرسنه باشید برای تان مهم است که در چه رستورانی غذا می خورید؟ نه! اولین رستوران را انتخاب می کنید و داخل می شوید. افرادی که احساس تنهایی عاطفی زیادی دارند هم همین طور، آنها ممکن است با اولین فردی که کوچک ترین محبتی به آنها می کند، وارد رابطه شوند. این هندوانه دربسته ممکن است واقعا سرخ باشد که این بهترین و البته کم احتمال ترین اتفاق است.

وارد رابطه با افراد سرد می شوند

شکل عجیب و غریب تر رابطه کسانی که احساس تنهایی می کنند، رابطه با افرادی است که واقعا آدم های سرد و بی محبتی هستند. افراد سرد چون شبیه به والدین سرد هستند ناخودآگاه افرادی را که احساس تنهایی دارند، جذب می کنند. شاید برای شما عجیب باشد اما در مراکز مشاوره بسیار دیده می شوند آدم هایی که پدر معتادی داشته اند و خودشان فرد معتادی را برای ازدواج انتخاب کرده اند. نتیجه این رابطه تقویت احساس تنهایی است و نه از بین رفتن آن.

_ احساس تنهایی از کجا می آید؟

ریشه احساس تنهایی یا احساس محروم بودن از محبت، برآورده نشدن کافی نیاز به محبت یا بیش از حد برآورده شدن این نیاز اساسی در کودکی است. این اتفاق ممکن است به چند دلیل بیفتد.

فوت یا طلاق والدین در کودکی

نبودن فیزیکی یک یا هر دو والد در کودکی می تواند ما را مستعد احساس تنهایی کند. این نبودن می تواند از طلاق یا فوت والدین ناشی شود. هر چه این اتفاق در سنین پایین تری بیفتد تاثیر عمیق تری دارد. البته اگر والد دیگر حضور داشته باشد و به اندازه کافی محبت کند، یا یک نفر دیگر جایگزین محبت فردی که نیست شود، احساس تنهایی شکل نمی گیرد یا کمرنگ می شود.

خانواده پر جمعیت و فقر

اگر هم خانواده پر جمعیت باشد و هم شرایط اقتصادی مناسب نباشد، ممکن است والدین واقعا فرصت نداشته باشند توجه یا محبت کافی به همه بچه ها کنند و احساس تنهایی شکل بگیرد. البته این به مدیریت عاطفی والدین بستگی دارد و ممکن است در همین شرایط هم فرزند احساس کمبود عاطفی نکند.


همیشه احساس تنهایی خودش را به شکل آدمی که محبت می بیند اما باور ندارد نشان نمی دهد

والدین سرد و بی محبت

والدینی که معمولا خودشان در خانواده های بی محبت بزرگ شده اند و روی شخصیت خودشان هم کار نکرده اند، مستعد محبت نکردن به فرزندان شان هستند. بچه های این خانواده ها معمولا احساس نزدیکی عاطفی به والدین ندارند. خانه بیشتر به یک پادگان سرد نظامی شبیه است تا محل یک خانواده گرم.

والدین دعوایی

بخشی از نیاز به محبت ما در رابطه گرم والدین برآورده می شود. والدین بیش از حد پر تنش و دعوایی می توانند بچه هایی با احساس تنهایی زیاد بزرگ کنند.

والدین تنها

پدر یا مادری که مدام در خلوت با فرزندان از بی محبتی همسر می نالد و احساس تنهایی اش را داد می زند، می تواند الگوی نامناسبی برای بچه هایی باشد که بعدها فرض شان این است که دیگران بی محبتند.

والدین بیش از حد محبت کننده

بعضی از والدین می خواهند هر چه محبت ندیده اند با محبت زیاد به فرزندان جبران کنند. آنها نمی خواهند فرزندشان کوچک ترین اخم و تخمی ببیند. آنها فرزندان شان را در پر قوی محبت بزرگ می کنند. فرزندان وقتی بزرگ می شوند و می بینند در هیچ رابطه ای آن میزان از محبت نیست، سرخورده می شوند و احساس تنهایی می کنند.

پرسشنامه محرومیت عاطفی

اگر احساس تنهایی می کنید این پرسشنامه را پاسخ بدهید تا ببینید چقدر احساس تان جدی است. این جملات را بخوانید و ببینید چقدر در موردتان صادق است. منبع این پرسشنامه کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» اثر جفری یانگ است.

1. من به عشق بیشتری در زندگی ام نیاز دارم

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

2. واقعا هیچ کس مرا درک نمی کند

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

3. اغلب تمایل دارم با کسانی رابطه برقرار کنم که بی عاطفه هستند و نیازهای عاطفی من را برآورده نمی کنند

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

4. احساس می کنم حتی صمیمی ترین افراد زندگی ام نیز پاسخگوی نیازهای عاطفی من نیستند

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

5. هیچ فرد خاصی در زندگی ام ندارم که بخواهد احساس هایش را با من در میان بگذارد و واقعا نگران حال من باشد

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

6. در زندگی ام کسی نیست که مرا دوست بدارد، به من محبت کند و با من صادقانه رفتار کند

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

7. کسی در زندگی ام نیست که واقعا به حرف دل من گوش کند و نیازها و احساس های واقعی مرا بشناسد

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

8. خیلی برای من دشوار است که به دیگران اجازه دهم از من حمایت و مرا راهنمایی کنند حتی اگر این خواسته درونی من باشد

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

9. سخت به دیگران اجازه می دهم دوستم داشته باشند

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

10. بیشتر اوقات تنها بوده ام

کاملا غلط (1) تقریبا غلط (2) بیشتر درست است تا غلط (3) اندکی درست (4) تقریبا درست (5) کاملا درست (6)

نتیجه پرسشنامه

نمره هایی را که گرفته اید، با هم جمع بزنید و ببینید در کدام دسته هستید:

19-10 درباره تنهایی مشکل خاصی ندارید.

29-20 ممکن است گاهی احساس تنهایی کنید اما روی هم رفته مشکلی نیست.

39-30 رگه هایی از تنهایی در شما وجود دارد.

49-40 تنهایی حتما در شما وجود دارد.

60-50 تنهایی شدید دارید؛ از یک متخصص کمک بگیرید.

منبع : همشهری جوان ، بیتوته : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 11 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ساعت 16:29
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت


نمونه هایی از جدیدترین مدل مانتو های قرمز در مجله اینترنتی چفچفک


مدل مانتو قرمز بازیگران


مدل مانتو قرمز زنانه


مدل مانتو جلوباز


جدیدترین مدل مانتوهای قرمز

شیک ترین مانتوهای قرمز

بیتوته : سایت سرگرمی چفچفک در دنیای مد


امتیاز : نتيجه : مجموع 13 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ساعت 16:37
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت

نفخ کردن یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات معده است که تقریبا همه مردم جهان آن را تجربه کرده‌اند. پس از خوردن برخی مواد غذایی، معده باد می‌کند و فشار زیادی را به شکم فرد وارد می‌کند که چندان خوشایند نیست.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

نفخ شکم ممکن است در نتیجه بیماری‌های مختلفی همچون سندروم روده تحریک‌ پذیر پدیدار شود. اما در اغلب مواقع به خاطر مصرف غذاهای سنگین و نفاخ و داشتن رژیم غذایی ناسالم برای فرد مشکل ایجاد می‌کند.

اغلب، زمانی که حس می‌کنید معده‌ تان ورم کرده است، دچار نفخ شکم شده‌اید که بدنبال تجمع بیش از حد گاز معده یا اختلال در حرکت عضلات دستگاه گوارشی روی می‌دهد.

به همین دلیل، ما در ادامه این مطلب ۱۰ روش ساده را برایتان برشمرده‌ایم تا با رعایت آنها از میزان ابتلا به نفخ شکم خود بکاهید.

۱- با حواس جمع غذا میل کنید

یکی از ساده‌ ترین کارها برای پیشگیری از نفخ شکم این است که سرعت غذا خوردن خود را کاهش دهید. همچنین اندازه لقمه‌ هایتان را نیز کوچک کنید. وقتی حواستان به مقدار غذایی که در دهان می‌گذارید هست و آهسته و کامل آن را می‌جوید، به مغز هم این فرصت را می‌دهید تا دستورات لازم برای هضم سریع‌تر غذا را به اعضای بدن مخابره کند.

همچنین این امر از بلعیده شدن حباب‌ های هوا به همراه غذا نیز می‌کاهد؛ هوایی که با غذا وارد معده می‌شود اولین عامل برای ایجاد نفخ در شکم است.

منظورمان از اینکه با حواس جمع غذا بخورید این است که به هیچ عنوان در برداشتن و جویدن مواد خوراکی عجله به خرج ندهید و لقمه‌ های خود را بسیار کوچک بردارید. همچنین بهتر است خودتان در خانه غذا تهیه کنید و تا حد امکان از صرف غذا در بیرون از خانه پرهیز کنید.

۲- از مصرف غذاهای نفاخ خودداری کنید

سبزیجات سبز همانند کلم بروکلی، کلم و کِیل بهترین مواد غذایی برای تامین فیبر و تقویت سیستم گوارش بدن بشمار می‌روند. اما با اینکه این سبزیجات سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند، «رافینوز» بسیاری هم دارند. رافینوز نوعی قند است که فقط به کمک باکتری‌ های موجود در معده هضم می‌شود و تخمیر آن عامل اصلی نفخ معده فرد است.

با این تفاسیر همچنان توصیه پزشکان و متخصصان این است که باید این سبزیجات را مصرف کنید. اما می‌توانید مقدار مصرف آنها را کاهش دهید. یا با بخار دادن یا جوشاندن این سبزیجات از مقدار قند موجود در آنها بکاهید تا مشکلات کمتری برای شکمتان ایجاد کند.

۳- مصرف نمک را کاهش دهید


مصرف نمک را کاهش دهید

اگر در اغلب مواقع مشکل نفخ شکم دارید، باید در مصرف نمک خود دقت بیشتری به خرج دهید. خوردن غذاهای مملو از سدیم می‌تواند موجب کاهش سرعت دفع آب اضافه توسط بدن بشود که این امر باعث می‌شود احساس کنید معده‌ تان به شدت باد کرده است.

بر اساس استانداردهای بهداشتی هر بزرگسالی باید کمتر از ۱۵۰۰ میلی‌گرم نمک در طول روز مصرف کند.

توجه داشته باشید که نمک در بیشتر غذاهای آماده و اسنک‌ها موجود است. اگر شما رژیم غذایی ناسالمی داشته باشید، بدون شک سدیم زیادی وارد بدن خود می‌کنید که برای سلامت بدن مضر هستند. اگر خودتان می‌دانید که مصرف نمکتان بالاست، سعی کنید حداقل با نوشیدن آب زیاد مقادیر زیادی از آن را از بدن خارج کنید.

۴- مصرف میوه‌های تازه را افزایش دهید

اگر بنا به هر دلیلی نمک زیادی مصرف کرده‌اید، توصیه می‌کنیم مقداری موز بخورید تا از اجتماع آب در معده‌ تان جلوگیری شود. موز مملو از پتاسیم است و به خوبی می‌تواند به تنظیم میزان سدیم در بدن پرداخته و از نفخ کردن پیشگیری کند.

همچنین میوه‌هایی همچون آناناس و پاپایا هم خیلی آسان و سریع ساختمان پروتئین را در سیستم گوارش بدن می‌شکنند و همین کار باعث می‌شود تا معده سریع و آسان غذا را هضم کند. بنابراین پس از خوردن یک غذای سنگین، برای کمک به هضم آن و پیشگیری از نفخ بهتر است این میوه‌ها را میل کنید.

۵- چای نعنافلفلی و بابونه بنوشید

دمنوش نعنا فلفلی و بابونه هر دو به کاهش گرفتگی معده و کاهش درد ناشی از نفخ کردن کمک شایانی می‌کنند. چای بابونه علاوه بر آرام کردن معده برای کاهش دیگر دردهای شکمی نیز بسیار مفید است.

۶- محصولات پروبیوتیک مصرف کنید

باید بدانید که در معده انسان میلیون‌ها باکتری زندگی می‌کنند که ممکن است سبب ایجاد مشکل گوارش در فرد شوند. این مشکلات نیز گاز زیادی در معده تولید می‌کنند.

با مصرف ماست‌ها و دیگر محصولات پروبیوتیک می‌توانید به تنظیم تولید گاز در معده کمک کنید.

گازهای تولیدی توسط باکتری‌ های روده، یکی از دلایل اصلی نفخ کردن هستند. میزان این باکتری‌ها در بدن افراد، یکسان نیست.

تحقیقات زیادی نشان می‌دهند که مصرف مکمل‌های حاوی پروبیوتیک‌ می‌تواند به کاهش تولید گاز و به تبع آن نفخ کمک کند. البته محققان اشاره می‌کنند با اینکه مصرف پروبیوتیک سبب کاهش گاز تولیدی معده می‌شود اما باعث از بین رفتن نشانه‌های نفخ نمی‌شود.

۷- از مصرف الکل قند پرهیز کنید

الکل قند معمولاً به جای شکر معمولی (ساکاروز) در ترکیب با شیرین کننده‌های مصنوعی برای افزایش شیرینی استفاده می‌شود. به صورت کلی این ماده ضرر کمی برای بدن دارد اما می‌تواند سبب بروز مشکلاتی در معده شود. به این خاطر که الکل قند دوست دارد خودش را به باکتری‌های مجتمع در قسمت زیرین سیستم گوارش برساند تا به کمک آنها هضم شود. اما گوارش یافتن این قند سبب تولید گاز می‌شود.

به همین خاطر است که توصیه می‌کنیم از مصرف الکل قنددوری کنید و به شیرین‌کننده‌های طبیعی همانند استیویا روی بیاورید.

الکل قند را می‌توانیددر انواع نوشیدنی‌های بدون شکر و آدامس‌ها پیدا کنید. زایلیتول، سوربیتول و مانیتول، الکل قند هستند. اریتیتول اما مشکلات کمتری را ایجاد می‌کند اما باید در مصرف مقادیر بالای آن احتیاط به خرج داد.

۸- شکم خود را ماساژ دهید

اگر احساس درد شدید ناشی از نفخ شکم دارید، از اعضای خانواده بخواهید که شکم شما را ماساژ دهند. یا اگر می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا غذا به پایین معده حرکت کرده و گرفتگی، فشار و نفخ اضافه آن از بین برود.

۹- ورزش یوگا انجام دهید

اگر پس از غذا خوردن دچار نفخ شدید شکم شدید به جای خوردن قرص معده، سعی کنید ۱۵ دقیقه یوگا کنید. این کار سبب آزاد شدن گازهای اضافه شده و درد و فشار معده را کاهش می‌دهد.

حرکاتی که سبب شل شدن شکم می‌شوند را انجام دهید تا بدین ترتیب، فشار گرفتگی‌های شکم کم شده و غذا راه خود را به پایین معده پیدا کرده و نفخ اضافه نیز از بین برود.

۱۰- آبرسانی کنید

نوشیدن آب برای دردها و مشکلات فراوانی مفید و ضروری است. یکی از مشکلاتی که با آب برطرف می‌شود نفخ معده است. به گفته متخصصان هر فردی باید هر روز دست‌کم ۸ لیوان آب بنوشد.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ساعت 17:41
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت

شیرین نوبهاری یکی از دختران ایران زمین است که به جای رشته های معمول ورزشی در میان بانوان رشته سنگین پرورش اندام را انتخاب کرد و ده سال زمان برد تا به آنچه خودش رضایت قلبی داشت رسید. او در رشته معماری فارغ التحصیل شد، اما معماری بر بدن خود را مسیر اصلی راه قرار داد و حالا امروز علاوه بر اینکه یکی از مطرح ترین بانوان ایران در رشته پرورش اندام است، به عنوان مربی در این زمینه نیز فعالیت دارد. به گفت و گویی با شیرین نوبهاری پرداختیم که در ادامه مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.


درباره اولین روزهایی که این رشته را انتخاب کردید، تعریف کنید؟ آیا از همان آغاز تصمیم داشتید که به این سطح برسید؟

دوست دارم صحبت را با این شعر شروع کنم:

ندانی که ایران نشست منست جهان سر به سر زیر دست ِ منست

هنر نزد ایرانیان است و بـــس ندادند شـیر ژیان را بکــس

از بچگی علاقه عجیبی داشتم به ورزش و به خصوص رشته ی زیبایی اندام، به همین دلیل نیز اولین قدم برای رسیدن به علاقه و میل قلبی خود را محکم گذاشتم و آغاز کردم. حدود ۱۴ ساله بود که برای اولین بار باشگاه بدنسازی رفتم و از آن زمان هیچ وقت فکر نمی کردم چه آینده ای در انتطارم هست، چون تمام عشقم همان ساعت و همان روز بود و هر روز همین احساس را داشتم تا اینکه سالها گذشت. هرروز تلاشم بیشتر شد حتی در لحظات سخت زندگی خود را اجبار می کردم که باید تمرینات را انجام بدهم و این ورزش جبران تمام نداشته های زندگی من بود.

€Ž

با چه مربیانی کار کردین؟ چندسال زمان برد تا اندام شما به شکل کنونی درآمد؟ چقدر برای شما به عنوان یک خانم سختی داشت به لحاظ فیزیکی و ضعفهای طبیعی بدن زنانه…

در تمام این مدت با هیچ مربی به اقتضای شرایط کار‌نکردم، تحقیق، پیگیری ویدیوهای بدنسازی خارجی و مجلات باعث شد در این چند سال به آگاهی و تجربیات خوبی در این زمینه برسم.اما نمی توان انکار کرد که اگر شرایط و امکانات بیشتر مثل مربی و تسهیلات ورزشی بهتر در اختیارم بود بدون شک پیشرفت بهتری در این زمینه می کردم. با توجه اختلافات هورمونی بدن زنان و مردان در این زمینه تلاش برای خانم ها بسیار دشوارتر از مردان است به همان میزان با توجه به شرایط اجتماعی و تفاوت های فیزیولوژیکی این مسیر بسیار سخت تر خواهد بود.


خانواده و دوستان شما چه واکنشی نسبت به ورزش حرفه ای شما دارند؟ مثلا نمی گویند چه نیازی است که یک دختر تا به این سطح بدن سازی کند؟

هیچ وقت خانواده با ورزش کردن من مشکلی نداشت و از آنجاییکه خانواده ی پدری هم ورزشکار و کشتی گیر بودند هیچ وقت مانعی از طرف خانواده برای ورزش و تمرین من ایجاد نشد.


آیا موانع و مشکلات احتمالی برای شما پیش آمده و واکنش جامعه نسبت به آن چطور است؟

در پاسخ به این سوال باید عرض کنم تا زمانیکه شما محدود به خود و در محیطی کوچک فعالیت می کنید کسی به شما کاری ندارد، اما اگر قدم را بزرگتر بردارید و از حد شهر و کشور فراتر برید مشکلات یکی پس از دیگری جلوی شما سبز می شود. از موانع ساختگی در محیط کار و از بین بردن آرامش روانی شروع می شود و تا خرابی افکار و روح چه در قالب یک ورزشکار چه بعنوان یک انسان ادامه دارد. در این سال ها با مشکلات متعددی رو به رو شدم که به سختی و تنهایی با آنها دست و پنجه نرم کردم و باید اعتراف کنم که بارها بهای سنگینی برای آنها پرداخت کردم.


من به عنوان اولین زن بدنساز ایران شناخته شدم و این محکمترین و راسخ ترین گامی بود که در تمام زندگی برداشتم و متقابلا سخت ترین و خطرناک ترین اتفاق نیز بود. سنگهایی که به سوی من پرتاب شد، مشکلاتی که برای من ساختند و در تمام این سالها تلاش کردند که دستم را از هدفم دورتر کنند و این دست رنج من در ازای سالها تلاش و استقامت در راه ورزش بود.

از شاگردانتان تعریف کنید؟ چقدر شما را الگو قرار میدهند؟

بارها از نیروی استقامت و انرژی مثبت خودم مزد خوبی گرفتم و شاید به جرات بتوان گفت که محبوبیت عامل موفقیتم شد. همیشه چه از نظر اخلاق ورزشی چه از نظر علم و آگاهی شاگردهای خوبی تربیت کردم. به نظر من این دو در کفه یک ترازو هستند که تساوی این دو باعث تقویت و اقتدار من در رسیدن به هدف شد و آنها نیز این دو موضوع را کلید کار خود قرار دادند.

تعداد فالورهای شما در اینستاگرام خیلی زیاد است؟ چطور آن را مدیریت می کنید تا برای شما مفید باشد؟

متاسفانه ماههایی بود که صفحه اینستاگرام من فیلتر شده بود و به شدت نیز مورد تهدید قرار گرفتم و حتی ممنوع الکار شدم و به همین راحتی با عناوین مختلف اسم و آبروی مرا خدشه دار کردند، هر روز پیامهایی از سوی طرفداران ارسال می شد که پیج شما فیلتر شده و امکان مشاهده عکسهای شما وجود ندارد و متاسفانه هیچ کاری از دست من بر نمی آمد. اما خوشحالم که با این حجم از ناملایمات همچنان سرحال و با قدرت به راهم ادامه میدهم، اما این بار با هدفی بزرگتر…فقط میتوانم بگویم گلی که آماده ی شکوفایی است را نباید چید.

بسیار امیدوارم تا قوی تر از دیروز بتوانم این هدف را به انتها برسانم اما اینجا نمی شود، مقصد و میدان من جای دیگر است.زن ایرانی مملو از غیرت و شهامت است، من نیز به عنوان یک بانوی ایرانی به هیچ عنوان دست از تلاشم نمی کشم و با مسیری تازه تر ادامه خواهم داد.


اگر می توانستید در ورزش بانوان کشور ایران تغییراتی ایجاد کنید آن تغییر چه بود؟

این سخن را همراه با لبخند برای شما بیان می دارم، لبخندی تلخ. بگذارید راحت و بی پرده بگویم که بحث ورزش بانوان در کشور بحثی چندین لایه است. در لایه اول نبود افرادی داری فن و علم و تخصص کافی که در راس کار قرار داشته باشند. در لایه ی دوم کم اهمیت انگاشتن بانوان در جایگاه ورزشی و به ویژه بدنسازی که بسیار جای تاسف دارد. بخش سوم ورزش بدنسازی است که از اساس بی معناست و بارها با این سوال رو به رو می شویم که زن را چه به بدنسازی، رسالت زن مگر این است و تمسخر بی پایان.


در این میان افراد سود جو، بی سواد، دروغگو و بی غیرتی وجود دارند که همیشه به فکر منافع خود هستند، خوب در چنین شرایطی دویدن افرادی همچون من که وقت، توان ،هزینه ، نیروی جوانی خود را صرف رسیدن به هدف و ساختن خانه آرزوهایش می کنند آب در هاونگ کوبیدن است. ما هر سال دور خود می چرخیم بی هیچ تشویقی و بی هیچ نگاه حمایت گرانه ای و درعوض سراسر محکومیت، عزل شدن از کار و سرخوردگی که نصیب می شود.


اما اگر من می توانستم شرایط را عوض کنم ابتدا با مدیریت سازنده زمینه و بستر رشد و شکوفایی جوانان با انگیزه را فراهم نمایم. شرایط استعداد یابی و کشف افرادی که باعث رشد این ورزش می شوند را فراهم می کردم. امکانات و ابزار رشد را برای همه سطوح آماده می کردم تا همه بتوانند از آن بهره مند شوند. کسانی که علم و فن این ورزش را دارند به خوبی به کار می گرفتم تا این وضعیت نا بسامان ورزش بانوان جمع شود. نیت سالم قهرمانی و روح پهلوانی را در این ورزش رواج می دادم تا این چنین شاهد ظلم و بی درایتی نباشیم.

€Ž
در انتها بسیار خوشحالم صدای من که صدای بسیاری از زنهای غیور ایرانیست در این سالها شنیده شد و بسی خوشحال تر که عمل من که در اصل خود (ورزش و سالم سازی پیکر و جان) است در همه نقاط جهان مورد حمایت و تحسین قرار گرفت.

به نام انسان و به نام انسانیت
حمایت تنها خواسته من بود

سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 9 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ساعت 21:13
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 152 | لينك ثابت

در دنیای مغناطیس گفته می شود که طرف های متضاد همدیگر را جذب می کنند اما آیا این قاعده در مورد زوج های مشهور و در کل ازدواج نیز صدق می کند؟ گاهی زن و مردی از دو نژاد مختلف با هم پیمان عشق می بندند اما به هر دلیلی رابطه آن ها دوام چندانی نداشت و خیلی زود از هم جدا می شوند. شاید در ازدواج داشتن تفاهم و دیدگاه ها و ارزش های یکسان از هر چیز دیگری مهم تر باشد اما آیا داشتن رنگ پوست و پیشینه نژادی یکسان نیز در این امر نقش تعیین کننده ای دارد؟با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

واژه «عادی» یا «معمول» دیگر دارد استفاده سابق خود را از دست می دهد و می توان آن را برای هر چیزی از مد .و سبک زندگی گرفته تا ازدواج نیز به کار برد. دیگر دیدن افرادی با ملیت ها، ادیان و رنگ پوست متفاوت که تصمیم گرفته اند بخشی از زندگی یکدیگر باشند تعجب برانگیز نیست. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از زوج های مشهور آشنا کنیم که با رابطه عاشقانه طولانی مدت خود ثابت کرده اند قانون مغناطیس در زندگی انسان ها نیز صدق کرده و عشق تفاوتی بین رنگ ها قائل نمی شود. آری عشق کوررنگ استً!

۱- مارک زاکربرگ و پریسیلا چان

مارک زاکربرگ به عنوان یکی از جوان ترین میلیاردرهای خودساخته دنیای تکنولوژی، همسر آینده خود را زمانی که با هم در دانشگاه هاروارد تحصیل می کردند شناخت و هیچکدام از آن ها نمی دانستند که آینده چه چیزی برای آن ها در آستین دارد. مارک زاکربرگ و پریسیلا چان در سال ۲۰۱۲ در حیاط پشت خانه خود ازدواج کرده و اکنون زندگی شادی در کنار دو دختر خود دارند: مکس که در سال ۲۰۱۵ بدنیا آمد و آگست که سال گذشته زندگی این زوج را شیرین تر ساخت.

۲- دوتزن کروس و سانری جیمز

دوتزن کروس مدلی مشهور و یکی از فرشته های ویکتوریا سیکرت است و سانری جیمز نیز یک دی جی بسیار شناخته شده به شمار می آید. این دو علیرغم تفاوت فاحش نژادی و رنگ پوست در سال ۲۰۱۰ با هم آشنا شده و ازدواج کردند. این دو اکنون دارای دو فرزند به نام های فیلون جوی گور (۷ ساله) و مایلنا می گور (۳ ساله) هستند.

۳- جان لجند و کریسی تیگن

دو تن دیگر از زوج های مشهور هالیوود که رابطه عاشقانه ی مثال زدنی دارند جان لجند و کریسی تیگن هستند. جان یک موسیقیدان و بازیگر شناخته شده و کریسی تیگن نیز یک مدل معروف است. داستان عشق این دو بی نقص است و ثابت کرده اند که علیرغم مشکلاتی که در این راه وجود دارد می توان به یک ثبات دوست داشتنی رسید. لجند عشق خود را در اهنگی به نام «تمام من» (All of Me) به همسرش ابراز کرد. این زوج مشهور اکنون بیش از یک دهه است که در کنار هم زندگی کرده و اکنون یک دختر دو ساله به نام لونا و فرزند دیگری نیز در راه دارند که بزودی متولد خواهد شد.

۴- کیم کارداشیان و کانیه وست

زندگی این دو در میان دیگر زوج های مشهور همواره زیر ذره بین رسانه ها و پاپاراتزی ها بوده و تمامی حرکات آن ها در خارج از خانه توسط این گروه ضبط و ثبت می شود. بنابراین جای تعجب ندارد که در قرن بیست و یکم این دو به سلبریتی هایی تبدیل شده اند که بیش از هر سلبریتی دیگری در مورد آن ها سخن گفته می شود. کارداشیان و وست در ۲۴ می ۲۰۱۴، و مدت کوتاهی پس از جدایی کیم از همسر سابقش، کریس هامفریز که بازیکن بسکتبال ان بی اَی بود، با هم ازدواج کردند. در این مدت این دو صاحب دختری به نام نورث (۴ ساله)، پسری به نام سینت «۲ ساله» و دختری دیگر به نام شیکاگو شده اند که این آخری اخیراً از طریق رحم اجاره ای بدنیا آمده است.

۵- متیو مک کانهی و کامیلا آلوز

متیو مک کانهی یکی از بازیگران مرد مشهور هالیوود بود که کسی باور نمی کرد روزی زندگی تشکیل داده و با یک زن زیر یک سقف زندگی کند اما وی پس از ملاقات با کامیلا آلوز در سال ۲۰۰۶ رویه خود را به طور کلی تغییر داد و اکنون ۱۲ سال از زندگی مشترک و شاید این زوج مشهور می گذرد. آن ها دو پسر به نام های لوی و لیوینگستون، به ترتیب ۱۰ و ۵ ساله و یک دختر به نام ویدا، ۸ ساله دارند و از خوشبخت ترین زوج های مشهور هالیوودی به شمار می آیند.

۶- جاش هالووی و یسیکا کومالا


همه جاش هالووی را به خاطر نقش جالبش در سریال «گمشدگان» (Lost) می شناسند. او برای مدت زیادی رابطه ای عاشقانه با یسیکا کومالا داشت که اهل اندونزی بوده و پیشینه چینی داشت تا این که در سال ۲۰۰۴ به طور رسمی با هم ازدواج کردند. این دو اکنون یک دختر به نام جاوا کومالا (۸ ساله) و یک پسر به نام هانتر لی (۳ ساله) دارند.

۷- رابرت دنیرو و گریس های تاور


رابرت دنیرو بازیگر مشهور هالیوودی که است که دو بار برنده جایزه اسکار شده و علی رغم روابط عاشقانه متعددی که داشته در سال ۱۹۹۷ با گریس های تاور ازدواج کرده است. داستان آشنایی این زوج مشهور چیزی کم از قصه های عاشقانه کتاب ها ندارد. در واقع زمانی که این دو با هم آشنا شدند گریس در یک رستوران به عنوان سرپیشخدمت کار می کرد که رابرت دنیرو برای غذا خوردن به آن رستوران رفت. جالب این که گریس او را نشناخته و در ابتدا از او خوشش نمی آمد. این دو در نزدیک به دو دهه زندگی مشترک صاحب دو فرزند به نام های الیوت (۱۹ ساله) و هلن گریس (۶ ساله) شده اند که دومی از طریق رحم اجاره ای بدنیا آمده است.

۸- وودی آلن و سون یی پروین


ازدواج بین وودی آلن و سون یی پروین برای بسیاری یکی از بحث برانگیز ترین و ناخوشایند ترین ازدواج های زوج های مشهور هالیوودی به شمار می آید. پروین قبل از آن که همسر قانونی آلن باشد، دختر خوانده میا فارو بود که در آن زمان برای مدتی با وودی آلن زندگی می کرد. بعدها وودی آلن اعلام کرد که رابطه اش با میا فارو چندان جدی نبوده و او نمیدانسته که رابطه آن ها تا این حد پیش خواهد رفت. علی رغم اینکه میا فارو ادعاهایی در مورد بدرفتاری و سوء استفاده جنسی وودی آلن از سون یی پروین را رسانه ای کرد اما آلن و پروین در سال ۱۹۹۷ در ونیز با هم ازدواج کردند. این زوج مشهور هالیوودی دو فرزندخوانده به نام های بشت و مانزی دارند.

۹- جورج لوکاس و ملودی هابسون


جورج لوکاس به عنوان یکی از مشهورترین فیلمسازان و تهیه کنندگان هالیوود در یک کنفرانس تجاری با زنی به نما ملودی هابسون که در حوزه تجارت فعالیت داشت آشنا شد. بعد از ۷ سال زندگی عاشقانه در نهایت این دو در سال ۲۰۱۳ به طور رسمی ازدواج کرده و یکی از دوست داشتنی ترین زوج های مشهور هالیوود را تشکیل دادند. این دو از طریق رحم اجاره ای صاحب دختری به نام اورست لوکاس هابسون شدند که اکنون ۴ سال دارد.

۱۰- سرنا ویلیامز و الکسیس اوهانیان


سال گذشته سال بسیار خوبی برای الکسیس اوهانیان به عنوان یک کارافرین مشهور در حوزه تکنولوژی و سرنا ویلیامز به عنوان یکی از برترین تنیسورهای زن عصر معاصر بود. آن ها سال گذشته با هم ازدواج کرده و صاحب اولین فرزند خود با نام الکیسی المپیا شدند. داستان عشق این دو در سال ۲۰۱۵ در شهر رم و قبل از شروع مسابقات تنیس اوپن در ایتالیا آغاز شد.

در واقع در اولین ملاقات سرنا سعی کرد با گفتن این که یک موش آنجاست اوهانیان را از خود دور کند اما در کمال ناباوری اوهانیان این موضوع را شوخی گرفته و از همانجا جرقه عشق بین این دو زده شد. رابطه این دو در تمام طول سال ۲۰۱۵ مخفی ماند اما در سال ۲۰۱۶ سرنا ویلیامز عکسی از خود و اوهانیان در شبکه اجتماعی شخصی خود قرار داده و بدین ترتیب رابطه این زوج مشهور علنی شد.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 13 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 12:30
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت

زن ها ۳۳۵ ساعت در سال را صرف رسیدگی به ظاهر خود می کنند، به عبارتی دیگر دو هفته ی کامل در یک سال را مشغول آرایش چهره و آراستن ظاهر خود هستند. اما با چند ترفند می توان این زمان را کاهش داد.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

تبلیغات و ویدئوهای آرایشی بیوتی بلاگرها ما را مجاب می کند انجام آرایش کار مهمی است. اما شما می توانید بدون آنکه مجبور باشید همه ی وقت آزادتان را صرف آرایش کنید زیبا باشید.

این چهارده ترفند آرایشی برای کسانی که هرگز وقت کافی ندارند یا تنبل تر از آن هستند که آرایش بی نقصی داشته باشند بسیار مفید خواهد بود.

۱- چگونه ریمل را تمیز و مرتب بزنیم

حتی دقیق ترین زن ها هم گاهی در حین زدن ریمل، آن را اشتباهاً به پلک هایشان می مالند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاغذی تا شده یا یک کارت ویزیت را پشت مژه هایتان قرار دهید و بعد ریمل را بزنید.

۲- چگونه چسب مژه مصنوعی را به درستی بزنیم

اگر تا به حال سعی کرده باشید به مژه مصنوعی چسب بزنید می دانید که این کار تا چه حد می تواند سخت باشد. برای آنکه چسب اضافی به مژه هایتان پس ندهد یا داخل چشم هایتان نرود، چسب را با سنجاق سر به مژه مصنوعی بزنید.

۳- از کانسیلر به جای پرایمر استفاده کنید

قبل از استفاده از سایه ی چشم کمی پرایمر به پلک هایتان بزنید. تنها زمانی که پرایمرتان تمام شده باشد از کانسیلر استفاده کنید چون پرایمر به ماندگاری بیشتر آرایش تان کمک و رنگ ها را درخشان تر می کند.

۴- آرایش سریع چشم ها

اگر آرایش چشم ها برایتان سخت است، از سایه های کرمی به جای سایه های معمول استفاده کنید. سایه های کرمی را می توانید با استفاده از انگشت هم روی پلک ها و هم زیر مژه های پایینی چشم بزنید.

۵- با یک براش آرایشی می توانید دو براش داشته باشید

با استفاده از سنجاق سر می توانید براش رژ گونه تان را به یک براش کانتورینگ پهن تبدیل کنید که کارکرد آن به همان خوبی براش اصلی خواهد بود.

۶- برای آرایش چشم ها از یک قاشق استفاده کنید

برای آنکه سایه ی چشم ها پخش نشود یا با سایه ی دیگری که زده اید تداخل پیدا نکند، یک قاشق روی پلک تان بگذارید و سایه را بالای آن بزنید.

۷- از ریمل چشم ها برای ابروها هم استفاده کنید

اگر ابروهایتان خیلی روشن نیست می توانید از ریمل برای رنگ دادن به ابروهایتان استفاده کنید. به علاوه، با این کار از صرف هزینه ی اضافی برای وسیله ای اضافه جلوگیری می کنید.

۸- قبل از هر کاری چشم ها را آرایش کنید

برای آنکه از ریختن سایه ی چشم یا ریمل در حین آرایش و خراب شدن آرایش تان جلوگیری کنید، اول چشم ها را آرایش کنید و بعد به سراغ کانتورینگ و آرایش لب ها بروید.

۹- آرایش ساده و تک رنگ

کار با وسایل آرایشی کرمی بسیار راحت است و این وسایل نیازی به براش های مخصوص ندارند. از رژ لب های کرمی می توان به راحتی به عنوان سایه ی چشم و با کمک انگشت استفاده کرد. این کار ایده ی خوبی برای داشتن یک آرایش تک رنگ است. به علاوه، اگر رنگ رژ لب تان خیلی پررنگ نیست، می توانید آن را به عنوان رژ گونه هم استفاده کنید.

۱۰- چگونه آرایش روز را به آرایش شب تبدیل کنیم

اگر می خواهید آرایش روزتان را به سرعت به آرایش شب تبدیل کنید، کافی است در کیف آرایش تان همیشه یک رژ لب با رنگی برجسته و یک خط چشم داشته باشید. از هایلایتر و رژگونه هم غافل نشوید؛ این وسایل زمانی که بخواهید در عرض چند دقیقه آرایش تان را تغییر دهید کمک بزرگی خواهند بود.

۱۱- از وازلین به جای ریمل استفاده کنید

برای آنکه زیبا به نظر برسید نیازی نیست همیشه از ریمل استفاده کنید. وازلین می تواند جایگزین خوبی برای ریمل باشد. تنها چیزی که نیاز دارید یک فرمژه است. کمی وازلین به فرمژه بزنید و با آن مژه هایتان را فر دهید. وازلین مژه ها را تیره تر می کند اما آرایش چشم ها ظریف و ملایم خواهد بود. به علاوه، این محصول درمانی ارزان و همیشه در دسترس، بر خلاف ریمل از ریزش مژه هایتان جلوگیری می کند.

همچنین می توانید از روغن های دیگری که حاوی ویتامین و آلوئه ورا هستند برای بهبود رشد مژه هایتان استفاده کنید.

۱۲- از روغن نارگیل به جای کرم شب استفاده کنید

همگی از فواید استفاده از روغن نارگیل برای بدن آگاه هستیم. اما احتمالا نمی دانید که می توان از روغن نارگیل به جای کرم شب استفاده کرد. کافی است آن را به صورت تان بزنید تا در طول شب بر روی پوست تان بماند. صبح و زمانی که از خواب بیدار می شوید از دیدن نتیجه ی آن شگفت زده خواهید شد. روغن نارگیل نه تنها پوست تان را مغذی می کند، بلکه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

۱۳- لوازم آرایشی چندکاره

لوازم آرایشی جدید این امکان را می دهد تا در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای مثال، می توان تنها یک استیک را جایگزین رژ لب، رژ گونه و سایه ی چشم کرد. روش دیگر انتخاب یک رنگ چندکاره است که می توانید از آن در قسمت های مختلف آرایش تان استفاده کنید. این رنگ می بایست مناسب ترین رنگ برای شما باشد و اصطلاحا به شما کاملا بیاید. با این کار انجام آرایش بسیار ساده تر خواهد شد و می توانید در زمان ارزشمندتان هم صرفه جویی کنید.

۱۴- از پرایمر سایه برای لب ها هم استفاده کنید

پرایمر سایه ی چشم می تواند به ماندگاری بیشتر رژ لب تان کمک کند. کافی است آن را به لب هایتان بمالید و رژ لب را روی آن بزنید.

روزیاتو : سایت تفریحی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 13:40
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت

یک سفر کاری برای شما پیش آمده و مجبور هستید چندین روز از خانه، همسر و فرزندان خود دور بمانید. همه مراحل این سفر برایتان ناخوشایند است از رفتن به فرودگاه و پرواز طولانی مدت به شهر مقصد گرفته تا فشردگی کار و جلسات متعددی که قرار است پشت‌ سر هم داشته باشید.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

در چنین شرایطی، به احتمال زیاد نگرانی و سراسیمگی همه وجودتان را می گیرد. از یک طرف نمی‌توانید از نگرانی‌های خود چشم‌ پوشی کنید و از طرف دیگر بها دادن به آن می‌تواند همه رفتارها و احساساتتان را تحت‌ تاثیر قرار دهد.

چاره چیست؟ مواردی که در ادامه نوشته شده است را مطالعه کنید و در زندگی خود به کار بگیرید.

۱- برنامه‌ریزی

برنامه ریزی دقیق برای همه کارهای روزانه خود با جزئیات کامل و دقیق یکی از راهکارهای موثر برای رفع نگرانی و اضطراب است. هر روز صبح فعالیت های خود که باید انجام دهید را یادداشت کنید. به طور مثال، امروز باید دوش بگیرم، با مطب دندانپزشکی تماس بگیرم، ۶ ایمیل ارسال کنم، ۱۵ دقیقه استراحت کنم و …. وقتی برای کارهای خود زمان مشخص می‌کنید، خیالتان راحت است که چیزی از قلم نخواهد افتاد.

۲- کار گروهی

اگر مدیر یا سرپرست هستید و کارهایی همچون برنامه‌ریزی، زمان‌ بندی، ایجاد هماهنگی و … بیشتر زمانتان را می‌گیرند، توصیه می کنیم یک مشاور استخدام کنید. با چشم‌پوشی کردن از بخشی از درآمد خود و استخدام نیرویی که بتواند مسئول دفتر باشد و همه برنامه‌ریزی ها، قرارها و رویدادها را به جای شما انجام داده و در موعد مشخص یادآوری کند، می توانید وقت آزاد بیشتری برای تمرکز روی مسئولیت اصلی خود داشته باشید.

اگر یک کارمند معمولی هستید هم بهتر است با همکاری دیگران و تقسیم وظایف، پروژه های کاری را پیش ببرید. وقتی می دانید که دست تنها نیستید، با اضطراب کمتری به امور خود خواهید رسید.

حتی یک همفکری ساده یا مشاوره دوستانه هم می‌تواند گاهی از فشار نگرانی و مشغله های فکری اشخاص بکاهد.

۳- محیط کار و زندگی

اگر محیط کاری خارج از کنترل شما باشد، پیش خود تصور می کنید که رشته امور از دستتان خارج شده است. این تصور سبب بروز نگرانی و اضطراب می شود. شما می توانید به نوبه خود در کنترل اوضاع نقش داشته باشید. مثلا با تمیز نگه داشتن خانه یا میز کار و کنار گذاشتن موبایل و تبلت در ساعات کاری تا حد زیادی می توانید به افزایش کارایی خود کمک کنید.

به طور مثال، می توانید هر روز صبح ۳۰ دقیقه را به تمیزکاری و مرتب کردن خانه یا اتاق کار اختصاص دهید. اگر به دلیل مشغله کاری نمی‌توانید این کار را انجام دهید، هر هفته یک روز به تمیزکاری اساسی یکی از اتاق های خانه بپردازید.

۴- حفظ سلامتی

اختصاص دادن چندین ساعت در هفته به ورزش، ماساژ یا رسیدگی به ظاهر، خود خواهی نیست. اتفاقا یکی از اساسی ترین کارهایی است که می توانید برای اضطراب خود به کار بگیرید. حتی حین انجام کارها می توانید ۱۰ دقیقه به خود استراحت داده و با همکارهایتان یک چای یا قهوه بنوشید و کمی حرف بزنید تا ذهنتان از فشار کار جدا شود.

۵- تلقین مثبت

هر زمان که احساس می کنید از شدت فشار کاری دچار اضطراب، نگرانی و تپش قلب شده‌اید با فردی که به خوبی با روحیه شما و شغلتان آشناست حرف بزنید تا جمله های مثبت و امیدهای واقعی برای ساخت آینده بهتر را برایتان یادآوری کند. یا حتی خودتان هم می توانید با تلقین های مثبت انرژی از دست رفته را به خود بازگردانید.

مثلا وقتی کارها و مسئولیت هایتان زیاد است و نگران این هستید که از عهده انجام آنها بر نمی آیید، یا دوست دارید همه چیز را به حال خود رها کنید، به این موضوع بیندیشید که کار کردن، تفریح نیست بلکه وظیفه ای است که آن را پذیرفته اید و برای ساخت یک زندگی راحت لازم است آنها را درست و دقیق انجام دهید.

امید به آینده و آسایش در زندگی، نگرانی های مقطعی را از بین می برند.

۶- نوشتن نگرانی ها

گاهی لازم است هرآنچه موجب نگرانی و اضطراب شما شده است را روی کاغذ بنویسید. با این کار به مرور متوجه می شوید که برخی از این ترس ها بسیار معمولی هستند و دیگر افراد جامعه هم آن را احساس می کنند. بنابراین به تدریج می آموزید که بهای چندانی به آنها نداده و راحت تر از کنارشان عبور کنید.

۷- خبر بگیرید

وقتی نگران مسایل مختلف هستید، نمی توانید روی کاری که در دست انجام دارید تمرکز کافی داشته باشید. بنابراین، به جای اضطراب و خودخوری با فردی که نگران او هستید تماس بگیرید، یا مثلا از پرستار کودک بخواهید برایتان عکس بفرستد. یا از همکارتان بخواهید تا ایمیلی که نگرانش هستید را فوروارد کند. با کسب خبر، خیالتان راحت و اضطرابتان برطرف خواهد شد.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 15:30
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت

بسیاری از فعالیت های مهم بدن ما توسط هورمون ها کنترل می شود. بنابراین وقتی تولید هورمون ها مختل می شود، این مسأله بر روحیه، رفتار، سلامتی و ظاهر ما تأثیر می گذارد. اما چطور متوجه شویم که مشکل ناشی از هورمون ها بوده و دقیقا مربوط به کدام یک از آن ها است؟ در اینجا به شایع ترین نشانه ی تغییرات هورمونی می پردازیم.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید

۱- بروز ناگهانی آکنه

آکنه و جوش های سر سیاه می توانند بر اثر بسته شدن منافذ پوست ایجاد شوند. با این حال، بعضی پزشکان معتقدند بروز ناگهانی آکنه اغلب به دلیل تغییرات ناگهانی هورمون ها است. برای مثال، میزان بسیار کم هورمون آندروژن منجر به ایجاد آکنه در سرتاسر بدن می شود. در اغلب مواقع این مسأله دلیل جوش های زیاد دوران نوجوانی است.

۲- سردردهای مکرر

متخصصان غدد داخلی معتدند کم بودن میزان هورمون استروژن می تواند علت سردردهای مکرر شما باشد (به استثنای مواقعی که مضطرب یا خسته هستید). استروژن یک هورمون زنانه است که در تخمدان تولید می شود و همه ی فعالیت های موبوط به سوخت و ساز در مغز و نخاع را کنترل می کند. به همین خاطر است که میزان بسیار زیاد یا بسیار کم این هورمون می تواند دلیل بروز میگرن یا بد بودن همیشگی روحیه باشد.

۳- بی خوابی همیشگی

بی خوابی نشانه ی بسیار خطرناکی است چون ممکن است با پایین بودن میزان هورمون پروژسترون در ارتباط باشد. متخصصان حوزه ی خواب می گویند هورمون پروژسترون یک آرامبخش طبیعی است. این هورمون باعث آرام شدن فرد می شود و خواب را تنظیم می کند. تغییر در میزان این هورمون اغلب منجر به بی خوابی می شود. پزشکان معتقدند سطح هورمون های استروژن و پروژسترون در زنان بعد از زایمان بسیار پایین است. به همین خاطر است که بعضی زنان در این دوران دچار بی خوابی می شوند. اما در بقیه ی مواقع بیخوابی مسأله ای طبیعی نیست.

۴- افزایش تعریق بدن

تعریق یا تب ناگهانی شایع ترین نشانه های تغییرات هورمونی هستند. هورمون ها دمای بدن را کنترل می کنند، بنابراین اگر هورمون هایتان دچار تغییر شده باشند، ممکن است دمای بدن تان ناگهان بسیار بالا رود.

پزشکان می گویند این نشانه بعد از بروز یائسگی شایع است چون در این دوران سطح هورمون ها بسیار ناپایدار است. در بقیه ی موارد، این نشانه از وجود مشکلی در بدن خبر می دهد.

۵- خستگی مداوم

همه ی ما گهگاه احساس خستگی می کنیم، اما اگر همیشه و حتی زمانی که استراحت می کنید خسته هستید ممکن است این مسأله نشانه ی تغییر در هورمون هایتان باشد.

پزشکان می گویند خستگی مزمن می تواند در اثر وجود مشکلاتی در تولید هورمون های تیرویید باشد.

۶- تغییر ناگهانی وزن

در صورت بروز تغییرات هورمونی، ممکن است صرف نظر از مواد غذایی که مصرف می کنید دچار افزایش وزن شوید. کمبود یا فزونی تولید هورمون های معینی می تواند باعث ذخیره ی چربی و از دست رفتن توده های عضلانی شود.

برای مثال میزان بالای هورمون های استروژن، کورتیزول یا انسولین و میزان کم هورمون تستوسترون می تواند منجر به ذخیره ی چربی در ناحیه ی شکم شود. همچنین پایین بودن سطح هورمون های تیرویید سوخت و ساز بدن را کند می کند و باعث افزایش در توده ی بدنی می شود.

۷- ریزش مو

ریزش موی شدید می تواند در اثر هورمون های تیرویید، انسولین یا تستوسترون باشد. برای مثال، تولید هورمون تستوسترون در مردان، آن ها را درشت هیکل و موهای بدن شان را زیاد می کند.

با این حال، وقتی میزان هورمون تستوسترون در زنان بالا باشد آن ها دچار طاسی می شوند. در شرایط خاص، هورمون تستوسترون سعی می کند پیاز مو را از بین ببرد بنابراین منجر به ریزش موها در فرد می شود.

۸- مشکلات گوارشی

احتمالا بسیاری از مردم تجربه ی دردهای معده را در مواقعی که عصبی هستند دارند. این مسأله به دلیل اضطراب و در نتیجه ی تولید بسیار زیاد هورمون ها است.

تحقیقی نشان داد بالا بودن سطح هورمون استروژن بر میکروفلور روده ها تأثیر می گذارد. پژوهش های دیگر نیز نشان داده است سطح بالای هورمون ها در تخمدان منجر به حمله های ناگهانی و دردهای معده می شود.

۹- اشتهای غیر قابل کنترل

بدن ما هورمون های مربوط به اشتها و گرسنگی را با یکدیگر ترکیب می کند. بروز تغییر در هورمون ها منجر به اشتهایی غیر قابل کنترل می شود.

پزشکان دریافته اند برای کنترل گرسنگی هورمون های لپتین و گرلین باید در تعادل باشند. هورمون لپتین باعث می شود با وجود خوردن غذا کماکان احساس گرسنگی کنیم. هورمون گرلین برعکس آن عمل می کند یعنی باعث می شود متوجه شویم چه زمانی باید غذا بخوریم.

۱۰- فراموشکاری

فراموشکاری مداوم و تمرکز پایین می تواند در اثر عوامل مختلفی مثل تغییرات هورمونی باشد. این مسأله هم در مربوط به پایین بودن سطح هورمون های کورتیزول و استروژن است.

تحقیقات نشان داده است سطح پایین هورمون استروژن می تواند منجر به فراموشکاری، نداشتن تمرکز و آشفتگی ذهنی شود. پایین بودن میزان هورمون کورتیزول بر حافظه ی کوتاه مدت اثر می گذارد.

۱۱- تغییرات سینه ها

تغییر در اندازه ی سینه ها یکی از مهم ترین نشانه های بروز مشکل در بدن است. افزایش ناگهانی هورمون استروژن بر رطوبت و خاصیت کشسانی پوست اثر می گذارد. به همین خاطر است که سینه ها شکل و حجم شان را از دست می دهند و اندازه ی آن ها تغییر می کند.

به علاوه، ممکن است در درون سینه چیزهای سفتی احساس شود که ناراحتی زیادی به وجود می آورند. دانشمندان می گویند تغییرات سینه ها بسیار به ندرت اتفاق می افتد و در اغلب مواقع این تغییرات ارتباطی با سرطان ندارند. این مسأله تنها به دلیل تغییرات هورمونی یا پیش از یائسگی به وجود می آید.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 16:31
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت

بیماری هایی که زنان دچار آن ها می شوند گاهی بی سر و صدا هستند و تشخیص علائم آن ها از درد پیش از دوران قاعدگی اغلب کار دشواری است. اما شما می توانید به محض آنکه متوجه علائمی نگران کننده شدید به پزشک مراجعه و از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید. برای مثال، کسانی که سرطان سینه ی آن ها در مراحل اولیه تشخیص داده شود، در بیش از ۹۰% موارد بهبود می یابند.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

علائمی که در ادامه می آید ممکن است نشانه ی بروز یک بیماری خطرناک در آینده باشد. آن ها را به خاطر بسپارید.

۱- تکرر ادرار

تکرر ادرار می تواند نشانه ی مسأله ای فراتر از مشکلی در کلیه ها و مجاری ادرار باشد. افزایش تعداد دفعات ادرار ممکن است در اثر تغییرات هورمونی یا مشکلی مربوط به میکرو فلورهای واژن (میکرو ارگانیسم های موجود در ناحیه ی واژن) باشد. اگر اغلب به دستشویی می روید و احساس تشنگی زیادی می کنید، ممکن است از علائم بیماری دیابت باشد.

اما گاهی ممکن است فقط تصور می کنید که زیاد به دستشویی می روید، در حالی که اینطور نیست. اگر به مقدار معمولی آب می نوشید، ۴ تا ۱۰ بار ادرار در روز امری طبیعی است. اگر متوجه شدید که بیش از اندازه به دستشویی می روید، به یک پزشک عمومی یا متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

۲- کاهش وزن بی دلیل

اگر در مدتی کوتاه دچار کاهش وزنی چند کیلویی و ناگهانی شدید نباید خوشحال شوید. گاهی این مسأله می تواند از علائم بیماری هایی مثل کرون (نوعی بیماری التهابی روده)، دیابت نوع دو یا سرطان باشد. در هر صورت، این نشانه به معنی آن است که به طور قطع مشکلی در بدن شما رخ داده است.

اگر در طول ۶ تا ۱۲ ماه گذشته بدون انجام ورزش یا هیچگونه رژیم غذایی، چندین کیلو وزن کم کرده کرده اید، به پزشک مراجعه کنید.

۳- رشد مو در نقاط غیر معمول بدن

پرمویی زنان در نقاط غیر معمول بدن آن ها، به معنای آن است که میزان هورمون های مردانه در بدن شان بیش از اندازه است. اما تغییر در ظاهر شخص تنها مشکل این اختلال هورمونی نیست. این مسأله می تواند منجر به نازایی، اختلال در سوخت و ساز بدن یا حتی افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه و بیماری های رحم شود.

البته زنان اغلب تصور می کنند تقریبا تمام موهای بدن شان زیاد است! اما دقت داشته باشید که منظور حجم بسیار زیادی مو در نقاطی از بدن زنان است که معمولا موی زیادی در آنجا رشد نمی کند.

۴- خونریزی بعد از یائسگی

زنان اغلب بعد از یائسگی دچار خونریزی هستند. این مسأله می تواند نشانه ی سرطان رحم، التهاب گردن رحم، تومور و دیگر اختلالات خطرناک ناشی از بیماری ها باشد.

اما زنانی که تحت درمان جایگزینی هورمون هستند ممکن است تا یک یا دو سال بعد از یائسگی شرایطی شبیه به قاعدگی را تجربه کنند. در بقیه ی موارد، می بایست به پزشک مراجعه کنید. به ویژه اگر بعد از یائسگی، یک سال از آخرین قاعدگی شما گذشته باشد اما بار دیگر مثل گذشته شرایطی شبیه به قاعدگی را تجربه کنید، این مسأله خطرناک است.

۵- تغییر در سینه ها

تشخیص علائم اولیه ی سرطان سینه بسیار دشوار است و زمانی درد در سینه ها و غدد لنفاوی احساس می شود که دیگر دیر شده است.

سینه هایتان را بررسی کنید و تأثیر این کار ساده را دست کم نگیرید. این کار می تواند به شما کمک کند در همان مراحل اولیه متوجه سرطان سینه شوید. مراقب هر تغییری مثل قرمزی یا چین خوردگی پوست و احساس توده باشید. اگر گهگاه در سینه ها احساس درد می کنید (به ویژه پیش از عادت ماهانه) این مسأله کاملا طبیعی بوده و در مجموع نشان دهنده ی تغییرات هورمونی است.

۶- غیر طبیعی بودن مدفوع

ممکن است بدن شما دچار نوعی مشکل التهابی یا عفونت شده باشد. این مسأله دلایل زیادی می تواند داشته باشد و لازم است به محض آنکه متوجه مشکلی شدید به پزشک مراجعه کنید.

مدفوع نباید سبز رنگ باشد یا بوی نامطبوعی بدهد. اگر در بین عادت های ماهانه (تقریبا ۲ هفته پیش از قاعدگی بعدی) مدفوع شما خونی باشد مسأله ای طبیعی است.

۷- قاعدگی طولانی

علل بروز این مسأله می تواند هم بسیار ساده (مثل ویژگی های ژنتیکی، تطابق بدن با آب و هوا یا ورزش زیاد در باشگاه) و هم بسیار خطرناک (مثل تومور رحم، بیماری آندومتریوز یا اختلال در عملکرد غده ی تیرویید) باشد. حتی اگر متقاعد شده اید که ریشه ی این مسأله ژنتیک است، باید به پزشک مراجعه کنید. چون قاعدگی طولانی می تواند منجر به کم خونی شود.

تشخیص طولانی بودن یا نبودن قاعدگی کمی دشوار است، اما معمولا اگر عادت ماهانه بیش از ۷ روز طول بکشد این نشانه نگران کننده است، به ویژه اگر رنگ خون قرمز پر رنگ باشد.

چرخه ی یک قاعدگی طبیعی از ۲۱ تا ۳۵ روز است و مهم ترین نکته این است که باید همیشگی باشد.

از مراجعه به متخصص زنان یا مامولوژیست و صحبت درباره ی هر چیزی که باعث نگرانی شما است خجالت نکشید. وقتی پای سلامتی در میان باشد هیچ سؤالی بد نیست. توصیه می شود یک تا دو بار در سال به پزشک مراجعه کنید.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 17 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 17:32
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت

بیشتر مردم در زندگی امروز دچار استرس و اضطراب هستند. این اختلال قرن جدید در پی افزایش سرعت زندگی و تکنولوژی هر روز شدیدتر می‌شود و افراد بیشتری را در دام خود گرفتار می‌کند.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

استرس پیامدهای منفی متعددی دارد که رایج‌ترین آن، اختلال در تمرکز است که می‌تواند روی مسایل گوناگونی از زندگی فرد اثرگذار باشد. از این رو بسیار مهم است که راهکارهای لازم برای رفع این بیماری را پیدا کرده و زندگی سالم‌ تری برای خود بسازیم.

برای استرس همیشه توضیحات و شیوه‌های درمانی گوناگونی نوشته شده است. ما خودمان هم در روزیاتو در چندین مقاله گوناگون به ارائه راه‌حل پرداخته‌ایم. اما در کنار همه آنها، در ادامه نیز روش‌ هایی را نام برده‌ایم که می‌توانند در سریع‌ ترین زمان ممکن به شما در رفع این معضل کمک کنند.

۸- هر چه به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید

جان دافی، روانشناس بالینی و نویسنده کتابی در مورد تربیت نوجوان‌ ها بیان داشته: «برای کاهش استرس، یادداشت بردارید. افکار، موقعیت‌ها، روابط با دیگران، ایده‌ها و … را روی کاغذ پیاده کنید. این روش بسیار کارساز است زیرا ما اغلب مشکلات خود را فراموش می‌کنیم، ذهنمان خالی می‌شود اما تنش همچنان ادامه دارد.

با نوشتن اتفاقات روزمره، در واقع دیدگاه تازه‌ای به مسایل پیدا می‌کنید و راحت‌تر می‌توانید به حل و فصل مشکلات بپردازید.

۷- مواد غذایی مورد نظر خود را سوا کنید

جفری سامبر، مشاور و روان‌درمان‌گر و معلم گفته برای کاهش و رفع استرس خود کارهای ساده‌ای می‌توانید انجام دهید. مثلا وقتی احساس افسردگی دارید و دلتان می‌خواهد غذایی میل کنید، سراغ خوراکی‌های سالمی بروید که تاکنون امتحان نکرده‌اید. برای این منظور باید به فروشگاه بزرگی بروید و دنبال خوراکی یا غذایی باشید که هیچ‌گاه به آن توجه نکرده بودید. یا موادی را بخرید و خودتان مثلا سالاد میوه یا سبزیجات درست کنید.

این کار را هم با ظرافت و دقت فراوان انجام دهید. گزینه‌های سالم و تازه را انتخاب و خریداری کنید. آنها را تمیز بشویید و خیلی آرام خرد کرده و بپزید.

۶- همه ماهیچه‌های خود را سفت کنید

یک روانشناس آمریکایی به‌نام «کوین چپمن» از روش شل کردن ماهیچه‌ های بدن برای آرامش استفاده می‌کند که از سال ۱۹۲۰ میلادی آن را اختراع کرده است.

در این روش، شما باید پس از یک تنش شدید، آرامش و سستی را امتحان کنید. یعنی همه ماهیچه‌ های بدن خود را به مدت ۱۰ ثانیه سفت کنید و سپس روی آرامشِ پس از رها کردن آنها تمرکز کنید.

۵- واکنش درست از خود نشان دهید نه اینکه فقط کاری انجام داده باشید

سوزان کراوس وایتبورن، روانشناس می‌گوید با استرس خود مبارزه نکنید. وقتی شما نمی‌توانید شرایط استرس‌زا را از بین ببرید، پس واکنش‌های خود را نسبت به آن تغییر دهید.

نمایش واکنش مثبت در شرایط منفی کمک می‌کند تا بر استرس غلبه کنید. اگر این شرایط ناخوشایند را به عنوان چالشی در زندگی در نظر بگیرید، بدون شک می‌توانید درس‌های بزرگی از آن بگیرید.

۴- گردش افکار خود را متوقف کنید

روانشناسی به نام مارتین سلیگمن روشی رایج و آسان برای تخلیه افکار منفی از ذهن پیشنهاد می‌کند. کف دستان خود را به هم بچسبانید و فریاد بکشید: «کافیست! من بعدا به این موضوع فکر خواهم کرد»

همچنین می‌توانید یک کش به مچ خود ببندید تا در مواقعی که افکار بیهوده به ذهنتان هجوم آورند، آن را بکشید و رها کنید یا خود را نیشگون بگیرید. استفاده از این ترفند چرخه افکاری منفی و پیامدهای آن را در کسری از ثانیه مختل می‌کند. پس از موفقیت در این امر، فکرتان را مشغول کاری دیگر بکنید.

۳- یک ساعت به انجام فعالیت‌های موردعلاقه‌تان بپردازید

روان‌ درمان‌ گری موسوم به امی پرزفورسکی توصیه می‌کند برای رفع استرس در سریع‌ ترین زمان ممکن، کارهای موردعلاقه خود را انجام دهید. مثلا نقاشی، طراحی، آشپزی، ورزش یا …. وقتی خیلی استرس دارید، هر آنچه موجب خوشحالی‌تان می‌شود را انجام دهید و نگران کار و وظایف خود نباشید. به این صورت می‌توانید ناراحتی را از ذهنتان دور کرده و با اشتیاق و خلاقیت بیشتری به امور زندگی بپردازید.

۲- حس‌های خود را تحریک کنید

تونی برنارد می‌گوید یکی از روش‌های غیرمعمول برای کاهش استرس، به فیزیولوژی مربوط می‌شود. با انگشت اشاره روی لب‌های خود بکشید. این حرکت موجب تحریک عصب‌هایی می‌شود که در سطح لب نشسته‌اند و سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک کرده و به آرامش فرد کمک می‌کنند.

۱- از روش‌های سنتی متفاوت بهره بگیرید

برای رفع استرس روش‌های کلاسیک متعددی مطرح شده است. به‌طور مثال، دبوراه سرانی، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب «زندگی با افسردگی» بیان داشته: برای کاهش استرس به بدن خود هر چه می‌خواهد را اعطا کنید. مثلا با ماشین بیرون بروید و در خیابان بگردید، نقاشی کنید، دوش آبگرم بگیرید یا موسیقی دلخواهتان را گوش کنید.

روزیاتو : سایت تفریحی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 18:33
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۵)
» آمریکا با شکست تحریم‌ها دوباره از ملت ایران سیلی خواهد خورد (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۴)
» مردم، رعایت نظم و فرهنگ ترافیک را به فرزندان خود بیاموزند (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۳)
» کشف۶میلیارد ریال کالای قاچاق در بافق/بزرگترین مبارزه با استکبار جهانی خدمت به مردم است (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۲)
» پیشگیری از وقوع جرم، اولویت دادگستری برای صیانت از آب (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۸)
» ایفاسرام پیروز هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۲)
» رژه نیروهای نظامی و انتظامی در یزد برگزار شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸)
» آغاز مسابقات فوتسال لیگ دسته یک بانوان کشور در یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۴)
» صبحگاه مشترک نیرو‌های نظامی و انتظامی در خاتم برگزار شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵)
» شهر جهانی یزد به عنوان پایتخت شهر پایدار معرفی خواهد شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۶)
» پایان آذرماه، آخرین مهلت امهال اقساط تسهیلات کشاورزان خسارت دیده استان یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱)
» فرزند جانباز دوران دفاع مقدس زائر اباعبدالله الحسین (ع) می‌شود (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۹)
» نرم افزار شهربین زمینه مشارکت شهروندان در ارائه و حل مسائل شهری (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۳)
» ایجاد امنیت در جامعه بر عهده همه نهاد‌ها است (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۹)
» رونمایی از پوستر و فراخوان چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی در یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۸)
» اعزام ۱۰ هزار دانش آموز یزدی به اردو‌های راهیان نور (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴)
» تصویب طرح‌های آبرسانی روستایی و توجه ویژه به پژوهش دستگاه‌های اجرایی (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۸)
» اختتامیه طرح توان افزایی و تاب آوری بانوان محلات در اردکان (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۲)
» نجات از توطئه های دشمنان با پیروی از ولایت فقیه (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۰)
» ارائه خدمات مشاوره رایگان در مراکز مشاوره نیروی انتظامی یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۵)
نويسندگان
» محمدحسین (3689)
آخرين نظرات
» blog - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
continuously i used to read smaller posts which also clear their motive, and that is also [ ... ] this paragraph which I am reading at this place.

» https://piritqq.net/ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Thankfulness to my father who stated to me concerning this blog, this website is truly remarkable.

» orospu çocuğu - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe [ ... ] your broadcast offered bright transparent concept

» ps4 games - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Great post.

» ps4 games - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Excellent blog here! Additionally your site lots up fast! What host are you the usage o [ ... ] I want my website loaded up as fast as yours lol

» MikaelFub - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Paper Writing Service - EssayErudite.com Academic assignments often force students to [ ... ] - https://essayerudite.com/paper-writing-service/

» https://99pusat.com/ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
We stumbled over here from a different page and thought I might as well check things out [ ... ] d to finding out about your web page repeatedly.

» https://99pusat.net/ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Hello mates, its fantastic article about educationand entirely defined, keep it up all the time.

» Gay Porn - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
I need to to thank you for this good read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have [ ... ] u bookmarked to check out new things you post…

» http://prediksiskorbola.info/ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
Great beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how could i subscribe for [ ... ] d of this your broadcast offered bright clear idea

آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 114
» بازديد ديرور : 2901
» بازديد ماه گذشته : 52726
» بازديد سال گذشته : 277850
» كل بازديد : 313502

» كاربران آنلاين : 6
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 6

» مجموع مطالب : 3689
» مجموع نظرات : 22520
» تعداد اعضاي سايت : 6

» آي پي شما : 3.215.182.36
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 5

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶