اس ام اس , جوک , عکس طنز

اس ام اس , جوک , عکس طنز
اس ام اس,جوک,اس ام اس عاشقانه,اس ام اس جدید,اس ام اس خنده,جوک جدید,عکس طنز,اس ام اس تنهایی,فال حافظ,بازی آنلای,طنز,خنده
پيوندهاي سايت
پيوندهاي روزانه
جديدترين اعضاء
» brvntcqpoy (brvntcqpoy)
» kobeajhwuj (kobeajhwuj)
» zuraixxgm (zuraixxgm)
» molalbkn (molalbkn)
بیلاگ
قدرت گرفته از : سرويس سايت ساز بیلاگ

مدارس لاکچری مثل سفرهای لاکچری هیجان انگیز و اسپاهای حرفه ای و ماساژ های لوکس، بخشی از سبک زندگی برخی از هموطنان مرفه شده است که به نظر می رسد روایتی نوین از فضای آموزشی کشور باشد.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

اگر چه طبق نص صریح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آموزش از ابتدایی تا متوسطه کاملا رایگان است، اما از چند دهه پیش، مدارس مختلفی غیر از مدارس دولتی با شهریه رایگان در نقاط مختلف کشور راه اندازی شد و به موازات آن هم آموزش عالی رایگان تبدیل به اموزش عالی غیر انتفاعی و پولی و آزاد و امثالهم شد.

اینکه مردم برای آموزش باید پول بپردازند و آدم شدن و تربیت نسل، هزینه دارد و این هزینه باید پرداخت شود، جای تردید ندارد. اما اینکه چرا این بار که باید بر اساس مالیات مردم به دولت، توسط دولت هزینه و مدیریت شود به دوش مردم انداخته شده است، همچنان بحث های زیادی را در جامعه در پی داشته است.

با وجود اینکه تحصیل تا مقطع متوسط در کشور رایگان است و با وجود مشکلات آموزش و پرورش و کمبود اعتبارات، خیرین مدرسه ساز هر سال صدها میلیارد تومان خرج تاسیس و نوسازی و بازسازی مدارس در ۳۱ استان کشور میکنند، اما همچنان شاهد مدارس دولتی بی کیفیت، کم کیفیت، دو شیفته و بعضا سه شیفته در مناطق محروم هستیم. هنوز در کشور در کپرها و بعضا چادرهای صحرایی در روستاها، کلاس درس برگزار می شود و از همین کلاس های عادی در نقاط محروم، نفرات برتر آزمون سراسری گروه های ۵ گانه به دانشگاه می روند.

با این حال، در برخی از مراکز استان های کشور مثل تهران، مدارسی وجود دارد که اگر چه غیر دولتی است و با شهریه مردم مدیریت می شود، اما شهریه های سنگینی از والدین دانش آموزان طلب میکنند که بررسی هزینه ها و کارکردهای آن ها، شگفت انگیز است. اخیرا گزارشی در یکی از رسانه ها منتشر شد که نشان میدهد، والدین برای ثبت نام فرزندانشان در مقطع متوسطه شماری از مدارس متمول و خاص شمال تهران که پاتوق آقازاده ها قلمداد می شود، بعضا بین ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون در سال باید شهریه بپردازند. آنهم پس از گذر از هفت خوان آزمون تستی و تشریحی و مصاحبه علمی و عملی و خانوادگی و امثالهم!

شهریه تحصیل در مقطع دکترا برای تحصیل در دوم دبیرستان!

پرداخت شهریه حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای تحصیل در یکی مقاطع متوسطه به منظور راهیابی به دانشگاه های دولتی مطرح کشور در حالی صورت می گیرد که اگر با ارز دولتی دانشجویی ۴۲۰۰ تومانی حساب کنیم، سالانه قریب به ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار خرج تحصیل شهروندان ثروتمند نشین تهرانی برای تحصیل فرزندانشان در مدارس فوق لاکچری می شود. حال با همین مقدار پول میتوان در بهترین دانشگاه های اروپا و حتی آسیا، از مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، در بهترین رشته های علوم انسانی و مهندسی، دانش اموخته شد!


شهریه های نجومی برای ثبت نام در مهد کودک


شهریه نجومی برای ثبت نام در اول دبستان

اینکه چرا خرج تحصیل یک دانشجوی دکترا در بهترین دانشگاه ها باید خرج تحصیل ۹ ماهه یک دانش اموز در مقطع دوم یا سوم دبیرستان شود، آنهم در روزگار مازاد ظرفیت دانشگاه ها و بیکاری جامعه دانشگاهی کشور و اقتصاد ضعیف امروز ایران، جای تعجب دارد. نکته جالب توجه این است که برخی از این مدارس لاکچری شمال شهر پایتخت، با همکاری مدارس بین المللی خارج از کشور مثلا هلند، به تبادل دانش آموز اقدام کرده تا دانش آموزان منتخب متمول بتوانند مدتی را با خانواده یک دانش آموز اروپایی یا آسیایی زندگی کنند و مهارت های زندگی و ارتباط اجتماعی آن ها تقویت شود!

سفری که معمولا حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد و دانش آموز ۱۰ تا ۱۵ ساله را برای یک گردش به اروپا می فرستند و در مقابل، دانش آموز اروپایی هم به تهران می آید تا با خانواده دانش آموز میزبان، مدتی زندگی کند. اگر چه نفس این کار جای تقدیر است، اما اینکه چرا مدارس کشور که وظیفه ای برای گردشگری و تعاملات این چنینی ندارند و چنین ماموریتی برای ان ها توسط آموزش و پرورش تعریف نشده است، وارد این بازار کسب و کار می شوند، جای سوال و تامل دارد.

شهریه نجومی مدرسه ای در خیابان ایران زمین شهرک غرب تهران

دبستان مورد نظر در خیابان ایران‌ زمین قرار دارد که به والدین دانش‌آموزان پایه‌های چهارم و پنجم دبستان اعلام کرده است باید شهریه ۱۱ میلیونی برای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ پرداخت کنند. فهرست جزئیات شهریه اعلام‌شده بیشتر شباهت به منوی رستوران‌ها دارد. از نکات جالب توجه این است که لیست مورد نظر روی سربرگ دبستان تنظیم نشده است و شکلی غیر رسمی دارد. والدین هم حق انتقال آن به خارج از مدرسه را ندارند و در مدرسه باید آن را امضا کنند و پرداخت مبالغ مورد نظر را متعهد شوند.

در انتهای فهرست، مجموع رقم شهریه ۸ میلیون تومان اعلام شده است اما این پایان ماجرا نیست؛ چراکه به والدین دانش‌آموزان اعلام شده است که رقم هزینه غذا و شهریه نیز باید پرداخت شود که مجموعا ۱۱ میلیون تومان می‌شود. مسئولان دبستان ادعا کرده‌اند که این شهریه به تأیید آموزش و پرورش منطقه رسیده است


در این لیست (منو) در ابتدا یک شهریه مصوب بیش از سه میلیون تومانی به عنوان شهریه پایه ذکر شده است و ذیل آن تعداد زیادی عنوان فرعی دیگر با رقم‌های نجومی عنوان شده است.

این که چرا دانش آموز در مدارس متمول باید روزی ۱۰ ساعت تحصیل کند و با انواع و اقسام سیستم های پیشرفته و ساختارهای تست زنی روی دروس مختلف در قالب اردوهای شبانه روزی آشنا شود و چندین سال از یک زندگی عادی در دهه دوم زندگی خود محروم باشد نیز جای سوال دارد که به نظر میرسد، پایان یافتن تب کنکور و بیزینس آموزشگاه های کنکور و ناشران کتاب های کمک آموزشی!، میتواند پایانی بر عصر تست زنی ایرانیان باشد. عصری که فایده چندانی نه برای اموزش و پرورش و نه ساختار علمی و تحقیقاتی کشور و نه توسعه علم و اقتصاد و مهارت افزایی کشور داشت.

مدارس فوق لاکچری بالای شهر تهران، اگر چه نام برخی از آنها و هویت صاحبان و هیات امنا شماری از آن ها و رفتارهای بعضا خلاف آنان بر رسانه ها و طیف های مختلف مردم پوشیده نیست، اما بررسی نهادهای نظارتی و بازرسی آموزش و پرورش و بازرسی کل کشور برای همراه کردن بیشتر این مجموعه ها با نظام آموزش و پرورش ایران و سندهای بالادستی انتظار می رفت. اینکه دانش آموزی موظف باشد ۳ زبان خارجی را در ۹ ماه فرا بگیرد و به اجبار از خدمات ترنسفر و صبحانه و غذا و کلاس های کمک آموزشی بهره مند شود، تنها به دلیل اینکه والدینش حاضر به پرداخت پول های گزاف برای طی کردن یک مقطع تحصیلی ۹ ماهه هستند، نقض قانون و حقوق شهروندی و حقوق کودک است که باید مسئولان در این زمینه وارد عمل شوند.

بالاترین شهریه، ۱۰ میلیون تومان

چند سالی می‌شود که وزارت آموزش و پرورش برای برقراری عدالت آموزشی و یکسان‌سازی شهریه مدارس غیر دولتی الگوی را طراحی کرده تا مدیران مدارس بر اساس آن از خانواده‌ها شهریه دریافت کنند؛ الگویی که در کمتر مدرسه غیر دولتی اجرایی شده است. رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره حداقل و حداکثر شهریه مصوب مدارس غیردولتی در تهران گفته بود که حداقل شهریه در دوره ابتدایی سال ۹۷ به ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان رسیده است. حداقل شهریه در متوسطه اول سال ۹۷ به ۳ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان رسیده است. حداقل شهریه در متوسطه دوم سال ۹۷به ۴ میلیون و ۱۸۲ هزار تومان رسیده است.

با این حال، سقف و حداکثر شهریه ثابت مصوب در دوره ابتدایی امسال ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. در متوسطه اول به ۸ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان رسیده است. سقف شهریه در دوره متوسطه دوم نیز به ۱۰ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان رسیده است. همچنین الگوی شهریه مدارس غیردولتی امسال بر اساس محاسبه هزینه تمام‌شده و برنامه آموزشی و پرورشی ارائه‌شده از سوی مدارس تعیین شده است. با توجه به برنامه هفتگی و وضعیت فضای فیزیکی، امکانات و سایر شاخص‌ ها، میزان شهریه مدارس محاسبه و تعیین می‌شود و مهم‌ترین ویژگی آن تفکیک فعالیت‌ها و خدمات و شفافیت در هزینه ها است.

شهریه ثابت مصوب شامل ساعات مصوب، برنامه هفتگی و ساعات فوق برنامه مصوب و حدفاصل ساعت ۷.۵ تا ۲.۵ بعدازظهر است اما فعالیت‌های فوق برنامه غیردرسی و تابستانی و خدمات غیرجانبی و ایاب و ذهاب و … جزو فعالیت‌های اختیاری محسوب می‌شود که هزینه‌های آن هم در الگوی شهریه کاملاً مشخص شده است.

امیدواریم آموزش و پروش با رویه های عجیب و غریبی که در شماری از مدارس بالا شهر در پایتخت و دیگر جاها باب شده است و تلاش میکند تا کاسبی جدیدی را در فضای تعلیم و تربیت کشود رقم زند، برخورد جدی کند و در این زمینه اطلاع رسانی قوی تری را در دستور کار قرار دهد.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ساعت 23:01
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت

دیدن یک اتومبیل کثیف در سطح شهر چیز غیرعادی نیست. حتی برخی از ما از بدنه این ماشین ها به عنوان تخته سیاه جهت کشیدن اشکال احمقانه و نصیحت صاحبان تنبل شان استفاده می کنیم و در حالی که این جملات و اشکال چیزی نیست که اول صبح که سراغ خودروی خود می روید از دیدن شان خوشحال شوید اما یک هنرمند به نام «نیکیتا گلوبوف» ممکن است عقیده شما را کاملا در این باره تغییر دهد.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

این هنرمند روسی الاصل، نقاشی و نوشتن بر روی ماشین های کثیف را واقعا به مرحله ای جدید ارتقا داده است. این خودروها جرقه ایده ای خلاقانه را در ذهن او زدند تا آنها را به شاهکارهایی بی نظیر تبدیل کند اما افسوس که این شاهکارها عمر کوتاهی دارند!

برترین ها : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 3:30
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت

این که یک اثر را هنر در نظر بگیریم به تعریف شخصی هرکس از هنر بستگی دارد، بنابراین ارزش یک اثر هنری از نظر افراد مختلف یکسان نیست. بسیاری از هنرمندان در دوران خودشان نادیده گرفته می‌شدند و بعد از مرگ مشهور شدند. برخی آثار هنری در طول زمان ارزش خود را حفظ کرده و در موزه‌ها نمایش داده شدند و کلکسیونر‌های شخصی مایلند میلیون‌ها دلار بابت آن‌ها بپردازند.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

اما قیمت گذاری روی برخی آثار هنری واقعا دشوار است، مثلا هیچکس واقعا نمی‌تواند روی مجسمه حضرت داوود میکلانژ قیمت بگذارد. همچنین جالب است بدانید برخی آثار هنری مشهور به اندازه‌ای که فکر می‌کنید گران نیستند. در این مطلب گران‌ ترین آثار هنری دنیا را به شما معرفی می‌کنیم که نشان می‌دهد یک نقاشی خوب چقدر ارزش دارد.

پرستار- ۹۶ میلیون دلار

پرستار اثر هنرمند مشهور پاپ آرت «روی لینخشتاین» است. این تصویر به وضوح از کمیک های عاشقانه ای است که در دهه ۱۹۶۰ رایج بود و یکی از بهترین آثار این هنرمند به شمار می‌رود.

سلف پرتره‌های ونگوک، ۱۰۰ میلیون دلار

کم پیش می‌آید هنرمندی پرتره خودش را بکشد، اما ونسان ونگوک یک هنرمند معمولی نیست. او پرتره‌های زیادی از خودش کشیده که سیر تحول او را در زندگی نشان می‌دهد و اینکه چطور به عنوان یک هنرمند از سبک واقع گرایانه به سبک منحصر به فردش رسیده است. به طور کلی همین که ونگوک آن‌ها را کشیده باعث می‌شود ارزش زیادی داشته باشند. شاید جمع آوری همه پرتره‌ها کار سختی باشد، اما بسیاری افراد معتقدند ارزشش را دارد.

خانواده رولن- ۱۰۰ میلیون دلار

خانواده رولن یک مجموعه نقاشی است. ژوزف رولن دوست خوب ونگوک در آرلس بود که در دوران سخت زندگیش کمک زیادی به او کرد. به همین دلیل ونگوک چند پرتره از او و خانواده‌اش کشید. ژوزف کمتر از ۶۰ دلار بابت همه نقاشی‌ها پرداخت کرد، اما قیمت آن‌ها در قرن اخیر افزایش یافت و به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار رسید.

گل‌های زنبق - ۱۰۰ میلیون دلار

گل‌ های زنبق یکی از آخرین آثار ونگوک قبل از مرگ و یکی از بهترین آثار او است. تصویری از مزرعه گل‌های زنبق که به جز یکی از گل ها همگی آبی هستند. بسیاری معتقدند این گل سفید تنهایی ونگوک را نشان می‌دهد. او این اثر را از پنجره بیمارستان کشیده، ولی گل سفید را خودش اضافه کرده است. این اثر در سال ۱۹۸۷ به قیمت ۵۰ میلیون دلار فروخته شد و ارزش آن اکنون افزایش یافته است.

تصادف ماشین نقره‌ای -۱۰۵ میلیون دلار

تصادف ماشین نقره‌ای اثر اندی وارهول است که دید منحصر به فردی برای ترکیب هنر و عکاسی داشت. در این مورد خاص او توانست چند عکس از یک تصادف بگیرد در حالی که راننده هنوز داخل اتومبیل بود. این اثر به اندازه آثار بعدی او محبوب نبود، اما چشمگیر بود و ۲۰ سال است که در کلکسیون یک شخص ناشناس نگهداری می‌شود. این اثر یکی از گران‌ترین آثار وارهول است.

بدون عنوان - ۱۱۰ میلیون دلار

«ژان میشل باسکیت» هنرمند گرافیتی دهه ۱۹۸۰، با آثار هنری جدی خود مشهور شد. تصاویر او به سرعت توجه منتقدان را جلب کرد، اما متاسفانه خیلی زود در سن ۲۷ سالگی درگذشت. اثر بدون عنوان او در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۱۰ میلیون دلار فروخته شد.


هشت الویس - ۱۱۲ میلیون دلار

اندی وارهول مجذوب سلبریتی‌ها و جایگاهشان در دنیا بود؛ بنابراین در بسیاری از آثارش از آن‌ها استفاده می‌کرد. در این اثر الویس پریسلی را انتخاب کرده و هشت تصویر مختلف او را به کار گرفته است. این اثر گرانترین اثر وارهول است و در یک حراج خصوصی در سال ۲۰۰۸ فروخته شد.


مرد در حال قدم زدن ۱ - ۱۱۷ میلیون دلار

شش مجسمه برنزی مثل این تندیس، اثر آلبرتو جاکومتی وجود دارد. او به بهترین نحو نشان می‌دهد که چطور یک گام ساده نماد نیروی حیات انسان می‌شود. این اثر به دلیل ابعاد و توجه به جزئیات مشهور است. هرچند این اثر در یک کلکسیون شخصی نگهداری می‌شود، اما موزه‌های مختلف از سنت پترزبورگ تا ایران نسخه‌های دیگر آن را نگه می‌دارند.

پرچم - ۱۲۱ میلیون دلار

«پرچم» اثر جاسپر جونز تصویر ساده‌ای از پرچم آمریکا را نشان می‌دهد، اما توجه منتقدان زیادی را جلب کرده است. این اثر در حراج سال ۲۰۱۰ به قیمت ۱۱۰ میلیون لار فروخته شد و ارزش آن اکنون افزایش یافته است.


جیغ - ۱۲۵ میلیون دلار

جیغ یکی از مشهورترین نقاشی‌های تاریخ است. هیچکس نمی‌داند ادوارد مونک هنگام خلق آن چه فکری می‌کرده، اما بسیار تاثیرگذار است. این اثر آنقدر ارزشمند است که دوبار از موزه دزدیده شده است. آخرین بار سال ۲۰۰۴ بود که دو سال بعد پیدا شد. جیغ در سال ۲۰۱۲ به تاجر نروژی پیتر اولسن فروخته شد و در حال حاضر در اسلو نمایش داده می‌شود.


طوفان در دریای جلیل - ۱۳۰ میلیون دلار

این اثر رامبرانت تجسمی از آرام‌کردن طوفان دریای جلیل توسط حضرت عیسی است و به خاطر نمایش جزئیات و قدرت و شگفتی یک شاهکار به شمار می‌رود. این اثر سال‌ها در موزه بوستون نگهداری می‌شد و یک جاذبه توریستی بود. اما در سال ۱۹۹۰ دزدیده شد. تا به امروز موزه قاب خالی این اثر را آویزان کرده به امید روزی که نقاشی پیدا شود.


پسری با پیپ - ۱۳۲ میلیون دلار

این اثر یکی از اولین آثار پیکاسو است که در ۲۴ سالگی کشیده است؛ بنابراین سبک آن با بیشتر آثار مشهورش فرق دارد. این اثر اولین بار در سال ۱۹۳۰ به قیمت ۳۰۰۰۰ دلار خریده شد، اما در سال ۲۰۰۴ با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به یک خریدار شخصی فروخته شد. شهرت این نقاشی بیشتر به خاطر نقاش آن است نه خود اثر.


مرد نشانگر - ۱۴۱ میلیون دلار

مرد نشانگر اثر مجسمه ساز مشهور سوئیسی آلبروتو جاکومتی است که استاد ساخت مجسمه‌ های کوچک، اما منحصر به فرد بود. او شش نسخه برنزی از این اثر ایجاد کرد. مرد نشانگر گرانترین مجسمه‌ای است که تا به حال فروخته شده است.


سه مطالعه بر لوسین فروید - ۱۴۸ میلیون دلار

این اثر فرانسیس بیکن از هنرمند بریتانیایی لوسین فروید است که علیرغم تفاوت هایشان برای استعداد یکدیگر احترام قائل بودند. آن‌ها یک رقابت دوستانه داشتند و پرتره‌هایی از یکدیگر می‌کشیدند. فروید از دیدن خودش از نگاه بیکن لذت می‌برد. بیکن در سال ۱۹۲۲ و فروید در سال ۲۰۱۱ درگذشتند.


پرتره دکتر گاشه - ۱۵۱ میلیون دلار

این اثر یکی از بهترین آثار ونگوک است. دکتر گاشه در سال‌های آخر عمر ونگوک از او مراقبت می‌کرد. ونگوک که از مشکلات جسمی و روحی رنج می‌برد می‌دانست که به زودی عمرش به پایان می‌رسد، اما قدردان دکتر گاشه بود؛ بنابراین تصمیم گرفت پرتره او را به سبک منحصر به فردش بکشد. دو نسخه از این پرتره با رنگ‌های مختلف وجود دارد که هر دو آخرین شاهکار ونگوک هستند.


پرتره آدل بلوخ باوئر اول - ۱۵۸ میلیون دلار

وقتی گوستاو کلیمت پرتره آدل، همسر دوست یهودی خود فردیناند بلوخ باوئر را در سال ۱۹۰۵ می‌کشید، فکر نمی‌کرد در سال ۲۰۱۵ به این شهرت برسد. کلیمت در سال ۱۹۱۸ درگذشت. وقتی نازی‌ها آلمان را به دست گرفتند، بلوخ باوئر یکی از یهودیانی بود که همه آثار هنریش به سرقت رفت. وقتی جنگ به پایان رسید، تصور می‌شد که این نقاشی از بین رفته، اما بعد از چند دهه جستجو، خواهر زاده آدل آن را پیدا کرد. در نهایت رونالد لادر این اثر را برای نمایش در گالری نیویورک خود خرید.


خواب، ۱۵۹ میلیون دلار

پیکاسو این اثر را در بعدازظهر ۲۴ ژانویه ۱۹۳۲ نقاشی کرده و مدلش ماری ترز والتر بوده است. طراحی سر این اثر جالب توجه است و مثل بسیاری از آثار پیکاسو منتقدان سعی می‌کند معنای جدیدی در آن پیدا کنند. این اثر در سال ۲۰۱۳ به استیون کوهن فروخته شد.


چز تورتونی - ۱۷۰ میلیون دلار

ادوارد مانه این اثر مشهور را در سال ۱۸۸۰ کشیده است. این اثر تصویر ساده‌ای از مردی با لباس های شیک در کافه پاریس است و به نظر می‌رسد طراحی می‌کند. چز تورتونی در موزه ایزابلا استوارت گاردنر در بوستون نگهداری می‌شد اما در سال 1990 به سرقت رفت. هرچند به اندازه سایر نقاشی‌های به سرفت رفته مشهور نیست، اما به خاطر نام مانه مشهور و گران قیمت است.


شماره ۱۷ آ - ۲۰۰ میلیون دلار

مانند بسیار از آثار جکسون پولاک، به سختی می‌توان حس واقعی در این اثر پیدا کرد. سبک او اساسا ریختن رنگ روی بوم و سپس به هم ریختن آن بود. این اثر در سال ۱۹۴۸ خلق شد و انتقاد شدیدی را به خاطر «بی سبک بودن» برانگیخت، اما بعد از مرگش بهتر دیده شد. این اثر چندین دهه در موسسه هنری شیکاگو نمایش داده می‌شدد و بعد به کنت گریفین به قیمت ۲۰۰ میلیون دلار فروخته شد.

کنسرت - ۲۰۰ میلیون دلار

یوهانس فرمیر در دوران حیات خود موفقیت کمی داشت. بسیاری از آثار او توسط صاحبانی که آن‌ها را درک نمی‌کردند از بین رفت یا نادیده گرفته شد. کنسرت یکی از ۳۴ آثار باقی مانده از این هنرمند است که شهرت زیادی کسب کرده است. این اثر هم از موزه بوستون در سال ۱۹۹۰ به سرقت رفت.

کی ازدواج می‌کنی؟ - ۲۱۳ میلیون دلار

این تابلو اثر پل گوگن، یکی دیگر از نقاشانی است که در زمان حیاتش نادیده گرفته می‌شد، اما آثارش اکنون شاهکار به حساب می‌آید. پیکاسو گوگن را یکی از تاثیرگذاران اصلی خود می‌داند. او در سال ۱۹۰۳ درگذشت. این اثر بعد از نیم قرن نگهداری در موزه سوئیس به خانواده سلطنتی قطر به قیمت ۲۱۳ میلیون دلار فروخته شد.


کارت باز‌ها - ۲۷۰ میلیون دلار

پل سزان یکی از بهترین هنرمندان پست امپرسیونیست فرانسه بود. اولین آثار او عمدتا مناظر حومه فرانسه بود، اما در سال‌های بعد بهترین آثارش را خلق کرد. کارت باز‌ها یک اثر ساده، اما برجسته است. پنج نسخه از این نقاشی وجود دارد که تعداد کارت باز‌ها عوض می‌شود. یکی از این تابلو‌ها در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۲۷۰ میلیون دلار به خانواده سلطنتی قطر فروخته شد و دو اثر دیران در لندن هستند.

سالواتور موندی - ۴۵۰ میلیون دلار

این اثر شاهکار داوینچی است و تصور می‌شد که حدود سال ۱۵۰۰ به عنوان هدیه‌ای برای شاه لوئیس دوازدهم فرانسه سفارش داده شده و حضرت عیسی را در حال نیایش نشان می‌دهد. این اثر در سال ۲۰۱۷ در یک حراجی به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار فروخته شد. بیشترین قیمتی که تا به حال برای یک اثر هنری پرداخته شده و آن را در میان گران‌ترین آثارهنری یک موزه قرار می‌دهد.

مونالیزا - ۸۰۰ میلیون دلار

شاهکار لئوناردو داوینچی قرن هاست که مورد بحث و تحلیل قرار دارد. هرچند مدل این نقاشی کیست و چه زمانی کشیده شده، اما هیچکس نمی‌تواند شهرت و قدرت آن را انکار کند. این اثر بازیدکنندگان زیادی را جذب موزه لوور می‌کند و بخش زیادی از بودجه موزه به نگهداری از آن اختصاص دارد. این اثر در سال ۱۹۱۱ دزدیده شد و در سال ۱۹۶۲ به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار بیمه شد که یعنی امروزه نزدیک به یک میلیارد دلار ارزش دارد.

برترین ها : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 9:53
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت

همه ی ما به دنبال آن هستیم تا با توجه به هزینه ی قابل توجهی که معمولا صرف خرید کفش می کنیم بتوانیم تا حد ممکن از آن استفاده کنیم. خوشبختانه روش های بسیار خوبی برای انواع کفش ها وجود دارد تا بتوانیم آن ها را مثل روز اول شان نگه داریم. با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

با کمک این ترفندها می توانید ظاهر (و البته بوی) کفش هایتان را بهبود ببخشید.

1- ضد آب کردن کفش

برای آنکه کفش هایتان را ضد آب کنید، تکه ای شمع را روی سطح کفش ها بکشید. این کار از نفوذ آب به داخل پارچه ی کفش جلوگیری می کند.

2- جا باز کردن کفش های تنگ

اگر کفش های جدیدتان تنگ هستند یا قسمتی از آن ها پای شما را می زند، یک فنجان آب را در یک کیسه ی پلاستیکی زیپ دار بریزید، کیسه را در داخل کفش ها بگذارید و آن ها را در فریزر قرار دهید. آب داخل کیسه ها منجمد می شود و فشار آمدن به دیواره های کفش باعث می شود کفش جا باز کند. کفش ها را در طول شب در فریزر بگذارید تا صبح آماده ی پوشیدن باشند.

3- تمیز کردن کفش های پارچه ای

اگر کفش های شما رنگ روشنی دارند می دانید که به زودی به قدری کثیف خواهند شد که حتی شست و شو با ماشین لباسشویی هم کارساز نخواهد بود. کمی جوش شیرین، هیدروژن پراکسید و آب را با یکدیگر مخلوط کنید و با استفاده از یک مسواک قدیمی این ترکیب را روی سطح کفش بکشید. به این ترتیب کثیفی ها پاک خواهد شد.

4- تمیز کردن کفش های ورزشی

سطح کفش های کتانی و ورزشی را نه تنها پارچه پوشانده بلکه قسمت هایی از آن مثل زیره ی کفش هم جنسی پلاستیکی شبیه به پاککن دارد. پس با استفاده از یک پاککن می توانید کثیفی های زیره ی کفش را پاک کنید.


 

5- بهبود ظاهر کفش های چرمی

کفش های چرمی در طول زمان و به ویژه وقتی خیس شوند دچار کهنگی می شوند. برای آنکه ظاهر کفش های چرمی تان را بهتر کنید به کمی آب و سرکه نیاز دارید.
آب و سرکه را به میزان برابر با یکدیگر مخلوط کنید و این ترکیب را روی کفش ها اسپری کنید و سپس یک برس مخصوص کفش را به آرامی روی کفش بکشید. این کار را تا جایی که لازم است ادامه دهید.

6- حفظ شکل چکمه ها

نگهداری از چکمه ها کمی دشوار است اما با استفاده از چند ترفند ساده می توانید این کار را انجام دهید. اگر ساق چکمه هایتان جنس نرمی دارد، یک مجله ی ضخیم را لوله کنید و آن را در داخل چکمه ها بگذارید. مجله ساق چکمه هایتان را ایستاده نگه می دارد و به این ترتیب قسمت پایین ساق چکمه ها چروک نمی شود.


اگر چکمه هایتان خیس شدند، آن ها را در یک گوشه رها نکنید چون در این حالت شکل شان را از دست می دهند. به جای آن، با استفاده از دو بطری خالی، چکمه ها را روی آن ها قرار دهید تا خشک شوند.


مطالب مرتبط:

ویرایشویرایش توصیه ها و پیشنهاداتی برای ست کردن چکمه با پیراهن

کلکسیون چکمه زنانه گوچی GUCCI

نحوه ست کردن چکمه با دامن برای زمستان

کدام چکمه برای شما بهتر است؟


7- از بین بردن بوی بد کفش

برای از بین بردن بوی نامطبوع کفش هایتان می توانید چای های کیسه ای خشک و استفاده نشده را در طول شب در داخل کفش هایتان بگذارید.

8- برق انداختن کفش های چرمی

برای آنکه کفش های چرمی تان براق و نو به نظر برسند، تنها کافی است از یک پوست موز استفاده کنید. پوست موز را روی سطح کفش بمالید و تکه های باقی مانده از موز روی کفش را با دستمال کاغذی پاک کنید.

9- از بین بردن خراش های تیره رنگ کفش

اگر خراش های سیاه رنگ ظاهر جذاب کفش های مهمانی تان را خدشه دار کرده، تنها چیزی که نیاز دارید یک لاک پاک کن و تعدادی گوش پاککن است. گوش پاک کن ها را به مایع لاک پاک کن آغشته کنید و به آرامی روی خراش های سیاه رنگ کفش بکشید.

10- جلوگیری از تعریق پا

تعریق پاها در داخل کفش یکی از مشکلات روزهای گرم تابستان یا کسانی است که در کشورهای گرمسیری زندگی می کنند. برای جلوگیری از تعریق زیاد پا و بوی نامطبوعی که به دنبال آن به وجود می آید، می توانید از پدهای بهداشتی در داخل کفش استفاده کنید.


11- رفع لغزندگی کفش ها

کفش های نو اغلب بسیار سر و لغزنده هستند. دو روش برای حل این مشکل وجود دارد. اول آنکه می توانید کف کفش را سوهان بکشید. اگر این روش کمکی نکرد، با استفاده از چسب تفنگی، کف کفش را با یک شکل خاص چسب بزنید. پیش از پوشیدن کفش اجازه دهید چسب خشک شود.

12- کندن آدامس از کفش

اگر به کف کفش تان آدامس چسبیده، سعی نکنید آن را مستقیما بکنید. تکه ای یخ را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود. به این ترتیب راحت تر می توانید آدامس را از کفش جدا کنید.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 12:34
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت

بر اساس داده‌های روانشناسی تا ۴ درصد از جمعیت کل زمین به روان‌ آزار (سایکوپاتی) مبتلا هستند. نکته قابل توجه در این مورد این است که نشانه‌ها و تمایلات فرد به این بیماری‌ می‌تواند کاملا پنهانی باشد به‌طوری‌که حتی خود فرد نیز متوجه اختلال شخصیت خود نباشد.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

به همین‌خاطر شاید بد نباشد تا با برخی از نشانه‌های روان‌ آزار آشنا شوید و ببینید که آیا به آن مبتلا هستید یا خیر.

شناخت بیماری در مراحل اولیه این مزیت را دارد که فرد می‌تواند راهکارهای لازم برای رفع آن را به انجام رسانده و از تبعات منفی آن در آینده پیشگیری کند.

پیش از ورود به مطلب بد نیست توضیح دهیم که روان‌ آزاری یا سایکوپاتی (Psychopathy)، نوعی اختلال شخصیت است. فرد مبتلا، رفتارهای تکانشی، فقدان ترس و بی‌احتیاطی، بی‌قیدی و بی‌مسئولیتی و رفتارهای ضداجتماعی از خود نمایش می‌دهد.

همچنین باید توجه داشته باشید، با اینکه نشانه‌های روان‌ آزاری با اختلال ضد اجتماعی (ASPD) مشابهت زیادی دارد ولی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

۱- سایکوپات‌ها درکی از احساس ندارند

به گفته روانشناسی موسوم به «اسکات بون»، افرادی که به سایکوپاتی مبتلا هستند قادر به تشخیص ناراحتی در صورت افراد نیستند اما می‌توانند پاسخ‌های احساسی را تقلید کنند. به‌طور مثال، هنگام مواجهه با فرد غمگین، جملات مناسب بیان کنند یا او را در آغوش گرفته و دلداری دهند. اما هیچ کدام از این همدردی‌هایِ ظاهری را نمی‌توان در چهره آنها مشاهده کرد.

مطالعات متعددی ثابت کرده‌اند که روان‌آزارها هیچ درک درستی از ناراحتی افراد ندارند.

دانشمندان در تحقیقات خود از یک زن قاتل وقتی در مورد احساس او هنگام انجام قتل سوال پرسیدند، وی پاسخ داد: «من مفهوم چهره قربانی خود را هنگام قتل درک نمی‌کنم، اما می‌دانم ناشی از حسی است که موقع ترس و مردن به انسان دست می‌دهد.»

یکی از راه‌های تشخیص یک سایکوپات این است که به واکنش‌های او در مقابل مشکلات و مصائب دیگران توجه کنید.

۲- آنها بسیار کم می‌خوابند

برخی از مطالعات اخیر نشان داده افرادی که دارای ویژگی‌های روان‌آزاری هستند بسیار کمتر از انسان‌های نرمال می‌خوابند و استراحت می‌کنند. این افراد اغلب بین ۴ تا ۶ ساعت می‌خوابند. دلیل این امر هم این است که یک سایکوپات همیشه هیجان‌زده است و نمی‌تواند خیلی سریع آرام شده و سریعا بخوابد.

تفاوت روان‌آزار با فرد معمولی که دچار اختلال خواب است، در این خواهد بود که این سایکوپات‌ها پس از شب‌بیداری‌های مداوم احساس خستگی روحی ندارند و این مساله برایشان کاملا عادی است.

۳- فرد روان‌آزار از دادن حس گناه به دیگران لذت می‌برد

شخصی که به روان‌آزاری مبتلاست هرگز گناهان و اشتباهات خود را گردن نمی‌گیرد. آنها شرایط را به‌گونه‌ای جلوه می‌دهند که دیگران خود را مقصر فرض کنند. به‌طور مثال، آنها می‌توانند شما را مجبور کنند که بر خلاف عرف و قانون رفتار کنید و سپس خیلی راحت، اعمال شما را زیر سوال برده و برای این رفتارها برچسب‌های بدی به شما بزنند. یا حتی ممکن است مثلا به‌طور علنی سعی در گول زدن نامزد شما داشته باشد و او را به سمت خود بکشد و در نهایت هم شما را متهم کند که کاری نمی‌کند و شما حسادت بی‌جا دارید!

افراد روان‌آزار به شدت تمایل دارند تا حرص آدم‌ها را درآورند و به این ترتیب، روی دیگر آنها را به دیگران نشان دهند. دلیلش هم این است که از آزار دادن دیگران لذت می‌برند.

۴- آنها بسیار کاریزماتیک هستند و دوست دارند همیشه در مرکز توجه باشند

فرد روان‌آزار، شخصیت جذابی دارد و از اینکه همیشه در مرکز توجهات قرار داشته باشد، لذت می‌برد. این افراد همانند یک هنرپیشه دایما در حال نقش بازی کردن هستند. به همین خاطر ممکن است این اشخاص را دوست خود بدانید و به آنها اعتماد کنید.

یک سایکوپات در برخورد اول طوری رفتار می‌کند که گویی وجوه مشترک بسیاری با شما دارد و در بسیاری موارد با هم تفاهم دارید. اما واقعیت غیر از این است.

آنها چنین رفتارهایی از خود نشان می‌دهند تا به شما نزدیک شده و در آینده بتوانند کنترل احساسات و رفتارهایتان را بدست بگیرند.

۵- سایکوپات‌ها بسیار خودشیفته هستند

سایکوپات‌ها همیشه سعی در خودنمایی کردن دارند. آنها در هر موقعیتی که حاضر شوند از هنرها و دستاوردهای خود سخن خواهند گفت و با مطرح کردن مشکلات و شکست‌های بقیه، خودشان را مهم و بزرگ جلوه می‌دهند.

این رفتارها باعث می‌شود تا خودشان را بسیار بهتر و مهم‌تر از آنچه واقعا هستند نشان دهند و در نتیجه توجهات بیشتری را به خود جلب خواهند کرد.

۶- آنها همیشه دروغ می‌گویند

یک فرد مبتلا به روان‌آزاری سعی می‌کند با مهارت کامل از زیر زبان افراد حرف بکشد و آنچه می‌خواهد را کشف کند. ولی اغلب بهانه‌ای برای کمک کردن به دیگران می‌تراشد. آنها عادت دارند دیگران را سرزنش و خود را از هر اشتباهی مبرا کنند.

این افراد به دروغ‌های خود افتحار می‌کنند و برایشان هم مهم نیست که دیگران متوجه غیرواقعی بودن حرف‌هایشان بشوند. به این خاطر که با یک دروغ دیگر شرایط را دوباره به نفع خود تمام می‌کنند.

۷- مسئولیت‌پذیر نیستند

افراد مبتلا به روان‌آزاری از کارهای اشتباه خود ناراحت نمی‌شوند. آنها هرگونه مسئولیتی را از سر خود باز می‌کنند و برای این منظور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

این افراد خیلی سریع کسی را پیدا می‌کنند تا مسئولیت اشباهات خود را به گردن او بیندازند و واقعیت‌ها را طور دیگری جلوه دهند.

۸- سایکوپات‌ها همیشه قانون‌شکن و بی‌ملاحضه هستند

باید توجه داشته باشید که سایکوپات با خودشیفته کاملا متفاوت است. خودشیفته‌ها قانون‌شکنی می‌کنند زیرا خودشان را برتر از قانون می‌دانند. اما روان‌آزارها به این دلیل چنین کاری را انجام می‌دهند که زمینه‌های لازم را برای قربانی‌های خود فراهم کنند.

مثلا از طریق حرف زدن با موبایل در محلی که این کار ممنوع اعلام شده، این شهامت را در دیگران ایجاد می‌کنند تا همین عمل را تکرار کنند و در نهایت، دیگران باشند که برای کار اشتباه مواخذه می‌شوند.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 13:45
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت

عکس پروفایل شاد عاشقانه جدید با متن زیبا

دل را سر شوقی

اگرم هست

تو آنی …

عشقت نهایتی ندارد

من هر روز دوست داشتنت

را تمرین می‌ کنم

برای بیشتر عاشقت بودن

تو را فراسوی انتظار می‌ خواهم

آن سوتر از خودم

و آنقدر دوستت دارم

که دیگر نمی‌ دانم از ما دو تن

کدامیک غایب است

عکس پروفایل شاد 2018


آدم بزرگ‌ ها هم قد می‌ کشند

با شنیدنِ «دوستت‌ دارم‌» ها

با بوسه‌ ها ..

با آغوش‌ ها …

من می‌ خواهم با تو قد بکشم

عجب جایی به داد من رسیدی

تا من دنیا رو تنهایی نگردم

تو تنها آدمی هستی که هیچ وقت

باهاش احساس تنهایی نکردم

دوست داشتنت بهانه بود

من تو را برای

نفس‌ کشیدن می‌ خواستم

برای زنده ماندن

عکس پروفایل خاص عاشقانه

رو به هر راهی که می‌ روم

رو به راه توام

رو به راه سرزمین آغوش تو

رو به راه چشم‌ های تو

من حال دلم همیشه

با تو رو به راه است

و از این فاصله

تنها کاری که از من برمی‌ آید

دوست داشتن توست

زیاد دوست داشتن توست …

یک روز با تو

آن قدر خوشبخت می‌ شوم

که تنها گلایه‌ ام از خدا

نبودن گل‌ های نرگس در فصل تابستان است

عکس نوشته شاد عاشقانه برای پروفایل

بیشترین عشق جهان را

به سوی تو می‌ آورم

چرا که هیچ چیز در کنار من

از تو عظیم‌ تر نبوده است

تو نباشی کنار من یعنی

دردهایی غریب در راهند

بی تو اینجا میان تنهایی

دست‌ هایم پناه می‌ خواهند

مرا ببوس

و بعد به آغوشت بگیر

باور کن زور بازوهای تو

به سختی‌ ها می‌ رسد

عکس پروفایل شاد عاشقانه خفن

به تو که می‌ رسم مکث می‌ کنم؛

انگار در زیبایی‌ ات

چیزی جا گذاشته‌ ام

مثلاً در صدایت آرامش

یا در چشم هایت زندگی

بی‌ تو از هرکسِ دیگر دلم آشوب‌ تر است

پس بمان که عشقِ تو

برای من خوب‌ تر است

بوی مطبوع گل و

منظره‌ ای رو به بهار

پنجره پشت خودش

یک من‌ و‌ تو کم دارد

عکس پروفایل شاد عاشقانه دونفری

نه طبق مد دوستت دارم

نه به حکم سنت

همه چیز بنا بر فطرت است

خوب‌ ها دوست‌ داشتنی‌ اند

مثل تو

طوری کنارت می‌ مانم

طوری برایت خاطره می‌ سازم

که حتی اگر بخواهی هم

نتوانی ترکم کنی

آخر من فکر می‌کنم هیچ رفتنی

حریف خاطره‌ ها نمی‌ شود

«دوستت دارم»

و این تنها کارى‌ ست

که شنبه و جمعه، هفته و ماه و سال نمى‌ شناسد

عکس پروفایل شاد با متن زیبا

آغوش تو هم‌چون

موسیقی بی کلام است

روی هر نت آن می‌ توان

تا قیامت شعرهای عاشقانه سرود

فتوکده | پرتال جامع هنرمندان و سبک زندگی : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 14:46
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت

مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی « هزارپا» شب گذشته با حضور جمعی از هنرمندان و عوامل فیلم در برج میلاد برگزار شد. در ادامه عکس های بازیگران و همسرانشان را در این مراسم مشاهده می کنید و با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.


فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی در کنار پیمان قاسم خانی

اشکان خطیبی و همسرش در اکران فیلم هزارپا

جواد عزتی و همسرش مه لقا باقری

گوهر خیراندیش و دخترش آزاده اسماعیل خانی

عکس های طناز طباطبایی

 عکس های سارا بهرامی

گهر - پورتال خبری فرهنگی : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 15:47
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 32 | لينك ثابت

بی‌گمان تیرگان را باید جشنی برای باران و باران‌زایی دانست. از آنجا که ایران، سرزمینی خشک و کم‌ آب بوده و مردمش نیز بیشتر کشاورزی می‌کردند، همواره دست به آسمان داشته ونگاه‌شان بر زمین بوده است. آنان درگذر روزگار به خوبی دریافتند که آب را چگونه هدر ندهند. کندن کاریز، ساختن سد، آب‌انبار و برپایی جشن هایی هم‌ چون خردادگان، آبانگان و تیرگان در بزرگداشت آب، بخشی از تلاش ایرانیان در پاسداری از این داده‌ اهورایی بوده است. در همین راستا بسیاری از آیین‌های باران‌ خواهی برگرفته از جشن تیرگان مانند «هلهله کوسه»، «کلَل کوسه»، «چمچمه گلین»، «عروسی قنات» و ‌‌«عروسی باران» در سراسر کشور برگزار می‌شده است. ستاره تیر در ادبیات پارسی با نام‌هایی چون «شباهنگ»، «ورآهنگ»، «ستاره خنگ» و «ستاره سحری» شناخته شده که نشانه آن گل بنفشه بوده است.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید..

تیرگان و آرش کمانگیر

یکی دیگر از چرایی‌ های پیدایش تیرگان را باید در داستان آرش کمان‌گیر جست‌وجو کرد.آنجا که منوچهر پیشدادی پادشاه ایران از سپاهیان افراسیاب تورانی شکست‌ خورده، داوری میان دو کشور و گستردگی مرزهای آنان به پرتاب تیری سپرده می‌شود. آرش کمان‌گیر که به او شیواتیر نیز می‌گویند به‌ پا می‌خیزد و برای پرتاب تیر آماده می‌شود. او به‌درستی می‌داند پهناوری کشورش، کین‌خواهی خون همرزمانش و سربلندی هم‌میهنانش بسته به بازوان او دارد.

آرش در تیر روز، به ستیغ کوه دماوند می‌رود و فریاد می‌زند: «منم آرش، سپاهی مردی آزاده، به تنها، تیر ترکش آزمون تلختان را. اینک آماده». به گفته ابوریحان بیرونی در آثار الباقیه و ابوسعید گردیزی در تاریخ گردیزی آرش برهنه می‌شود، به یاری اورمزد، همه توانش را در چله کمان می‌نهد و رها می‌کند. آرش جان می‌دهد اما تیر او بر درخت گردویی در آن‌ سوی آمودریا فرود می‌آید تا مرزهای ایران فراخ‌تر شود، جنگ پایان پذیرد و مردم شادمان شوند. از این‌پس آرش نماد جانفشانی و جانبازی در راه میهن می‌شود.

تیرگان در ایران باستان

در ایران باستان این جشن در 10روز از سیزده تا بیست‌ودوم تیر برپا می‌شده است. مردم از بامدادان تن را شست‌وشو داده، رخت نو پوشیده و با پختن خوراکی‌های سنتی به دید و بازدید می‌رفتند. هم‌چنین کله‌های قند را در کاغذ هفت رنگ «تیر و باد» پیچانده به نوعروسان و تازه‌ دامادها پیشکش می‌کردند. برگزاری فال کوزه «چک دوله» و فال حافظ از دیگر برنامه‌ های این روز بوده است. اما مهم‌ترین و شادمانه‌ترین بخش جشن تیرگان آب‌پاشی است که به آن آب‌پاشان، آب‌ریزان و سرشوران هم می‌گفتند.

ایرانیان در کنار رودخانه‌ها و هر‌جای مناسب دیگری به نماد باران سازی به یکدیگر آب پاشیده و این چکامه را می‌خواندند: «تیر برو، باد بیا، غم برو، شادی بیا، محنت برو، روزی بیا، خوشه مرواری بیا». به باور پژوهش‌گران، جشن آب پاشان «وارداوار» در میان ارامنه ایران و جشن «نوسردایل» در نزد هم‎میهنان آشوری برگرفته از تیرگان ایرانی است. جشن گلاب‎پاشی نیز که در میان مسلمانان شبه قاره هند در تیرماه انجام می‌شد گونه دیگر جشن تیرگان است که از روزگار غزنویان به آن سرزمین رفته است.

در کشورهای گستره قفقاز و فرارود مانند تاجیکستان هم‌چنان این جشن گرامی داشته می‌شود. پس از اسلام خیام، دانشمند ایرانی، به فرمان سلطان جلاالدین ملک‌شاه سلجوقی به ساماندهی گاه‌شماری یزدگردی پرداخته، آن را تقویم جلالی یا سلطانی ‌نامیدند. در‌ این سال‌‏نمای تاز، مناسبت‌های ملی اندکی جابه‌‏جا شد و جشن تیرگان در روز دهم تیر قرار گرفت. از این‌رو هم‌میهنان زرتشتی، تیرگان را هر ساله دهم تیر جشن می‌گیرند.

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی : سایت سرگرمی چفچفک 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 21:22
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت

سنگاپور کشوری است که به قوانین و مقررات سخت گیرانه اش برای حفظ یکپارچگی و نظم شناخته شده است. در این میان بسیاری از موارد در فهرست ممنوعه های این کشور قرار می گیرند که به نظر عادی هستند و خطری به حساب نمی آیند. بنابراین، قبل از آنکه به جویدن آدامس در سنگاپور فکر کنید فهرست معروفترین ممنوعه های این کشور را بخوانید.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

جویدن آدامس

یکی از معروفترین امور ممنوع در کشور سنگاپور جویدن آدامس است. این کشور در سال 2004 میلادی سیاست سختی را در مواجهه با جویدن آدامس و ممنوعیت آن اتّخاذ کرد. البته جویدن آدامس نیکوتین که در فرآیندهای درمانی و اغلب برای ترک سیگار تجویز می شود یک استثناء است. اگر در سنگاپور به جرم جویدن آدامس دستگیر شوید، ناچار به پرداخت 100هزار دلار سنگاپور خواهید بود.

آتش بازی

از سال 1970 میلادی و از زمانی که آتش بازی منجر به آتش سوزی بزرگی در این کشور شد و قربانیان بسیاری از مردم محلی به جای گذاشت، مسئولان سنگاپوری آتش بازی در این کشور را ممنوع اعلام کردند، البته آنها فقط می توانند در اعیاد آتش بازی کنند.

سیگارهای الکترونیکی

اداره ی بهداشت سنگاپور هنوز هم بر موضع خود مبنی بر ممنوعیت سیگار از هر نوعی که باشد؛ چه سیگارهای عادی و یا الکترونیکی پایبند است. مسئولان بهداشت سنگاپور می گویند سیگارهای الکترونیکی باعث اعتیاد غیر سیگاری ها به توتون و تنباکو می شوند. از سال 2011 میلادی هر کسی که به سنگاپور سیگار الکترونیکی وارد و یا توزیع کند 5000 دلار جریمه می شود.

قلیان

به طور رسمی قلیان از سال 2016 در رستوران ها، قهوه خانه ها و اماکن عمومی سنگاپور ممنوع اعلام شد.

خرید و فروش حیوانات عجیب و غریب

در سنگاپور مالکیت و یا خرید و فروش گونه های عجیب حیوانات از خزندگان تا دوزیستان بدون کسب مجوز امکانپذیر نیست. این تصمیم برای محافظت از اکوسیستم و تنوع زیستی گرفته شده است.

میوه «دوریان» در اماکن عمومی

دولت سنگاپور حمل و جا به جا کردن میوه دوریان- که بوی به شدت بدی- دارد را در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی این کشور ممنوع اعلام کرده است.

تجمعات بیش از سه نفر بعد از ساعت 10 شب

در سنگاپور گروه های بیش از سه نفر پس از ساعت 10 شب نمی توانند در اماکن عمومی تجمع کنند. دولت سنگاپور می گوید چنین قانونی را در جهت جلوگیری از تجمعات غیر قانونی که صلح و ثبات را در این کشور به خطر می اندازد وضع کرده است.

نگهداری از گربه در آپارتمان ممنوع

سنگاپوری هایی که در آپارتمان های مسکونی زندگی می کنند مجاز به داشتن گربه به عنوان حیوان خانگی نیستند. انجمن توسعه ساختمانی سنگاپور می گوید گربه ها با مو و ادرار خود در محل رفت و آمد مردم باعث آلودگی می شوند، اما نگهداری از سگ به شرط گرفتن مجوز برای کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ممنوعیتی ندارد!

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی : سایت سرگرمی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ساعت 23:24
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت

ناخودآگاه ما جای بسیار تاریکی است که برای درک آن به سال‌ ها روانکاوی نیاز است. عمیق‌ترین ترس‌ ها، تمایلات پنهان و احساسات سرکوب شده ما در این قسمت قرار دارند. با این حال برخی از ما حتی ویژگی‌ های اصلی شخصیتی مان را نمی‌دانیم چه برسد به عمیق‌ ترین آن‌ها. در این مطلب یک آزمون شخصیتی جالب را مشاهده می‌کنید که به شما کمک می‌کند شخصیت و وضعیت روحی و احساسی خود را بهتر بشناسید. کافیست یکی از چشم‌ های زیر را انتخاب کنید:با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

روح بزرگی دارید

شما فرد بسیار آرام و دلسوزی هستید که هرکسی را به قلبتان راه می‌هید. شما به کسب تجربه اعتقاد دارید. شما ترجیح میدهید آسیب ببینید و ناراحت شوید تا اینکه اصلا هیچ احساسی نداشته باشید. با این وجود سعی می‌کنید نگرانی‌ ها و ناامنی‌های خود را به دنیا نشان ندهید و دوست ندارید مشکلاتتان را با دیگران قسمت کنید و معتقدید چنین مسائلی باید خصوصی حل شوند. شما همیشه سعی می‌کنید در کنار دیگران باشید حتی اگر خودتان دل شکسته و ناراحت باشید. کمک کردن به دیگران یکی از بهترین ویژگی‌ های شماست.

شما فرد وظیفه شناسی هستید

شما خودتان را منصف تصور می‌کنید و دوست دارید کار درست را انجام دهید. این یکی از ارزش‌های اصلی شما در زندگی است و سعی می‌کنید از آن پیروی کنید. شما سعی می‌کنید تصویر اولیه خوبی از خود به جای بگذارید تصویر کاملی هم از خود ایده آلتان در ذهن دارید و سعی می‌کنید به آن برسید. همچنین معتقدید که کارهای شما، هرچند کوچک، تاثیر بزرگی در زندگی دیگران دارد. شما دوست ندارید بدبختی و بی عدالتی را در اطرافتان ببینید و سعی می‌کنید آن را اصلاح کنید. شعار زندگی شما این است: «تغییری باش که می‌خواهی در جهان ببینی» و این چیزی است که سعی می‌کنید هر روز دنبال کنید.

در گذشته خود گیر کرده اید

ته دلتان حس می‌کنید به دام افتاده اید، اما گاهی واقعا نمی‌دانید این حس از کجا می‌آید. شما گذشته بسیار ناخوشایند و متلاطمی داشته اید و تاثیر آن هنوز روی شما باقی مانده است. با این حال بسیار قوی هستید و همیشه سعی می‌کنید آرامش را پیدا کنید، حتی در کوچکترین چیز‌های زندگی روزمره‌تان. شما افکار تاریکتان را با دنیا قسمت نمی‌کنید و یاد گرفته اید با شرایط و احساساتتان خودتان کنار بیایید. شما بسیار آسیب دیده اید، اما آن را برای خودتان نگه داشته اید. شما به خوبی می‌توانید شخصیت را قضاوت کنید و می‌دانید چطور قطعات شکسته را سرهم کنید.


شما فرد فلسفی هستید

شما مشاهده و تحلیل جزئیات را دوست دارید. شما دوست دارید کلمات و تصاویر را بررسی کنید تا دنیای اطرافتان را حس کنید. هر جمله برایتان یک پازل است و باید آن را قطعه قطعه کنید تا معنای واقعی آن را درک کنید. شما مدام در حال تفکر و تحلیل هستید. شما به راحتی در افکارتان غرق می‌شوید و این باعث می‌شود درک شما کم شود. شما همیشه نمی‌توانید درست و غلط‌ را تشخیص دهید. با این حال نمی‌خواهید تردیدتان را به دنیا نشان دهید و خودتان را فرد مطمئنی نشان می‌دهید. شما زندگی را مثل یک پازل پیچیده می‌بینید و سعی می‌کنید جای درست قطعات را پیدا کنید. ممکن است معنای همه چیز را درک نکنید، اما با این قضیه مشکلی ندارید.


شما مرموز هستید

شما هنوز خودتان را پیدا نکرده اید، اما از یک چیز مطمئنید: برچسب‌ ها و محدود کردن خودتان را دوست ندارید. شما تناقض‌ها را دوست دارید و احساساتتان به راحتی تحت تاثیر چیز‌های ساده قرار می‌گیرد. با این وجود چیز زیای درباره خودتان به دیگران نمی‌گویید، چون واقعا دوست ندارید آن‌ها شما را در یک چارچوب ببینند. شما کم حرف می‌زنید و کار‌های عجیب می‌کنید. شما تماشاچی هستید و دوست دارید قبل از اینکه نظرتان را بگویید واکنش‌ها را ببینید، مشاهده کنید و گوش کنید. شما فقط چیزی می‌گویید که از آن مطمئن هستید.

شما فرد آرام و حساسی هستید

شما مشاهده کردن را دوست دارید و از همه چیز‌های اطرافتان آگاهید، چون می‌توانید به آسانی افراد و موقعیت‌ ها را بخوانید. شما احساسات قوی و عمیقی دارید و گاهی حتی بی‌اهمیت‌ترین چیز‌ها هم روی شما تاثیر می‌گذارد. شما به راحتی گریه می‌کنید حتی وقتی می‌خندید، چون احساسات شما بی نهایت قوی هستند. شما از اینکه ضعف و شکنندگی خود را به دنیا نشان دهید ترسی ندارید، چون احساس می‌کنید چیزی برای پنهان کردن ندارید و احساساتتان را به دیگران نشان می‌دهید. شما شرایط را به خوبی درک می‌کنید و اغلب اولین کسی هستید که اتفاقات می‌بینید.

خونگرم و احساساتی هستید

شما بسیار پرانرژی، قدرتمند و احساساتی هستید. شما قدرتمند و تاثیرگذارید و مردم معمولا به شما نگاه می‌کنید یا شما را تحسین می‌کنند. شما یا با همه قلبتان عشق می‌‎ورزید یا با همه قدرتتان تنفر دارید؛ همه چیز برای شما سیاه و سفید است و هیچ خاکستری وجود ندارد. شما دیدگاه‌های قدرتمندی دارید و می‌توانید ذهنتان را به راحتی هدایت کنید. ته دلتان فرد بسیار نگرانی هستید، اما این بعد خودتان رابه دیگران نشان نمی‌دهید، چون آسیب پذیر است و دوست ندارید این را دیگران بفهمند.

فرد عجیبی هستید

شما علایق، سرگرمی ها و رفتار‌های عجیبی دارید. اصطلاحی که واقعا شما را تعریف می‌کند «منحصر به فرد» است. برایتان مهم نیست دیگران درباره شما چه فکری می‌کنند. شما از قوانین پیروی نمی‌کنید و هیچ احترامی برای وضعیت سیاسی و اجتماعی قائل نیستید. شما به روش خودتان عمل می‌کنید، چون به خودتان بیش از هر چیزی اعتماد دارید. شما همه چیز درباره خودتان را به دیگران نشان می‌دهید، چون حس می‌کنید چیزی برای پنهان کردن ندارید و کسانی که شما را قضاوت می‌کنند نادیده می‌گیرید. شما سعی می‌کنید الگوی خوب و قابل احترامی باشید. همچنین سعی می‌کنید به دیگران کمک کنید رویاهایشان را دنبال کنند، چون معتقدید این خوشبختی واقعی است.

شما سرزنده و اجتماعی هستید

شما پر انرژی، اجتماعی و و پرجنب و جوش هستید. شما یک رهبر کلاسیک هستید. شما کاریزماتیک و احساساتی هستید و رفتار خوبی دارید. شما همیشه کنار کسانی هستید که به شما نیاز دارند و همیشه می‌دانید چه بگویید. شما حرفه و خانواده فوق العاده‌ای دارید، اما با ناراحتی بیگانه نیستید. شما همیشه درباره احساساتتان حرف می‌زنید، چون فکر می‌کنید اگر این کار را نکنید بیشتر آسیب می‌بینید. شما سعی می‌کنید بهترین را در افراد ببینید حتی اگر با شما رفتار بسیار بدی داشته باشند.

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی : سایت تفریحی چفچفک


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ساعت 3:00
توسط محمدحسین | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۵)
» آمریکا با شکست تحریم‌ها دوباره از ملت ایران سیلی خواهد خورد (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۴)
» مردم، رعایت نظم و فرهنگ ترافیک را به فرزندان خود بیاموزند (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۳)
» کشف۶میلیارد ریال کالای قاچاق در بافق/بزرگترین مبارزه با استکبار جهانی خدمت به مردم است (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۲)
» پیشگیری از وقوع جرم، اولویت دادگستری برای صیانت از آب (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۸)
» ایفاسرام پیروز هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران (جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۲)
» رژه نیروهای نظامی و انتظامی در یزد برگزار شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸)
» آغاز مسابقات فوتسال لیگ دسته یک بانوان کشور در یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۴)
» صبحگاه مشترک نیرو‌های نظامی و انتظامی در خاتم برگزار شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵)
» شهر جهانی یزد به عنوان پایتخت شهر پایدار معرفی خواهد شد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۶)
» پایان آذرماه، آخرین مهلت امهال اقساط تسهیلات کشاورزان خسارت دیده استان یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱)
» فرزند جانباز دوران دفاع مقدس زائر اباعبدالله الحسین (ع) می‌شود (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۹)
» نرم افزار شهربین زمینه مشارکت شهروندان در ارائه و حل مسائل شهری (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۳)
» ایجاد امنیت در جامعه بر عهده همه نهاد‌ها است (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۹)
» رونمایی از پوستر و فراخوان چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی در یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۸)
» اعزام ۱۰ هزار دانش آموز یزدی به اردو‌های راهیان نور (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴)
» تصویب طرح‌های آبرسانی روستایی و توجه ویژه به پژوهش دستگاه‌های اجرایی (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۸)
» اختتامیه طرح توان افزایی و تاب آوری بانوان محلات در اردکان (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۲)
» نجات از توطئه های دشمنان با پیروی از ولایت فقیه (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۰)
» ارائه خدمات مشاوره رایگان در مراکز مشاوره نیروی انتظامی یزد (شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۵)
نويسندگان
» محمدحسین (3689)
آخرين نظرات
» 바카라 홍보 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
We are a bunch of volunteers and opening a brand new scheme in our community. Your site [ ... ] ur whole community will likely be grateful to you.

» 온라인카지노 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
I would like to thank you for the efforts you have put in writing this website. I really [ ... ] ges/smilies/smile (2).gif" width="18" height="18">

» 싱가포르 카지노 후기 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
Yes! Finally something about 카지노사이트.

» 보성출장마사지 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
Why people still make use of to read news papers when in this technological globe everything is existing on web?

» https://ello.co/ngoinhagaubong/post/8luxoa0stfigf_wzmgsbyq - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
I am extremely inspired with your writing abilities and also with the format on your web [ ... ] mmon to peer a nice weblog like this one today..

» 라이브카지노 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
Amazing! Its really remarkable piece of writing, I have got much clear idea concerning from this post.

» 마카오 개인 롤링 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
I every time used to read paragraph in news papers but now as I am a user of web so from now I am using net for content, thanks to web.

» 부천콜걸 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enj [ ... ] to your feed and I hope you write again very soon!

» 부천콜걸 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enj [ ... ] to your feed and I hope you write again very soon!

» 룰렛 배당 - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
Hi, its nice piece of writing about media print, we all be aware of media is a impressive source of data.

آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 151
» بازديد ديرور : 0
» بازديد ماه گذشته : 12680
» بازديد سال گذشته : 31913
» كل بازديد : 67565

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 3689
» مجموع نظرات : 1827
» تعداد اعضاي سايت : 4

» آي پي شما : 3.81.28.94
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷